Psikoterapist Ayşe Kurt

Psikoloji - Osmaniye
5.0

Somatizasyon Bozukluğu, Okul Başarısızlığı, Okul Korkusu

“Seansları gayet güzel ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorum, saatlerce sıkılmadan dinleyebileceği...” Devamı

Psikoterapist Ayşe Kurt

Psk.Dan. Ayşe Kurt Osmaniye'de doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından, Çukurova Üniversitesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünü başarıyla tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır. 

Üniversite mezuniyetinden sonra çok ilgi duyduğu “Aile” konusunda kendimi yetiştirmeye ve uzmanlaşmaya karar vermiştir.. 2012 yılında Adana Sistemik Terapi Enstitüsünde Aile Danışmanlığı eğitimimi tamamladı. 2013 yılının Ocak ayında Adana Sistemik Terapi Enstitü başkanı Prof. Dr. Turan AKBAŞ –If Weinheim Aile ve Evlilik Terapisi Enstitüsü (Almanya) ortaklığında yürütülen Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlayarak “Sistemik Psikoterapist” unvanını aldı. Bu terapi eğitimi yaklaşık 4 yıla yayılmış bir süreçtir. Bu nedenle uzaktan eğitim ve kısa dönemli eğitim programlarıyla benzerlik göstermez. Psikoterapist unvanını alabilmek için en önemli ve ilk koşul kendi bireysel terapi sürecinizi tamamlamış olmanızdır. Almanya If Weinheim Aile ve Evlilik Terapisi Enstitüsü bu alandaki en eski ve köklü kuruluştur. Terapi eğitiminde psikoterapist olacak kişinin önce kendi içsel yolculuğunu tamamlamasını öngörürler. Çünkü terapi sürecini başarısız kılacak en büyük olasılık danışanın probleminin terapistin problemini harekete geçirmesidir. Burada yardım eden uzman ile yardım alan danışan dengesi bozulacak ve terapist yardım alan konumuna gerileyecektir.

Profesyonel destek almak için sizin için özel olan duygularınızı, düşüncelerinizi ve hayat hikayelerinizi paylaşmaya karar verdiğinizde; seçtiğiniz terapist sizin mahremiyetinize saygı duymalı ve kendi terapi sürecini tamamlamış olmalıdır. Çünkü terapi sürecinde yanlış atılmış bir adım danışanın hayatına yara açmakla beraber psikolojik destek almaya dair olumsuz fikirler kazanmasına da yol açacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Psikolojik Danışman olarak çalıştığı 5 yıl içerisinde ilkokul, ortaokul grubu öğrenci ve ailelerini gözlemleme ve çalışma fırsatı oldu. Çalışma alanıma giren bu geniş yaş aralığı nedeniyle zihinsel, duygusal, sosyal gelişim özellikleri; içinde bulundukları döneme bağlı problemleri ve ailelerinin bu süreçle ilgili tutum ve davranışları hakkında deneyim sahibi olma fırsatını yakalamıştır.

Mesleki çalışmalarına HAYAT PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ'NDE devam etmektedir.

Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Rahime hatun mahallesi 9077 sokak no 6 kat 3 daire 13 Merkez/Osmaniye
En Yakın Uygunluk
Randevu Hattı

Hakkında

Psk.Dan. Ayşe Kurt Osmaniye'de doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerinin ardından, Çukurova Üniversitesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünü başarıyla tamamlayarak Psikolog unvanı almıştır.  Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Somatizasyon Bozukluğu Okul Başarısızlığı Okul Korkusu Okula uyum güçlükleri Orgazm Bozuklukları (Anorgazmi) Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 64 17

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ES
Emi*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Seansları gayet güzel ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorum, saatlerce sıkılmadan dinleyebileceğim bir dr. Yaklaşımı ve konuşması etkileyici.

AA
Aki*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Ayşe Hocam a ilgisi, alakası, güler yüzü, fikirleri ve önerileri için çok teşekkür ederim. İyiki varsiniz hocam...

CD
Cem*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Ayşe hocama çok teşekkür ederiz kızımla ilgili bana vermiş olduğu tavsiyeler sayesinde bir çok konuyu aştık tüm okuyanlara mutlaka denemelerini tavsiye ediyorum

MK
Mah*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Ayşe hanıma söylemek istediğim.siz kanatsız bir meleksiniz iyiki varsınız,,benim içimde hapsettiğim bulamadığım cocukluğumu huzurumu bulmama yardımcı oldunuz,beni benliğime kavuşturdunuz sağlık sorunlarımı,atlatamadığım her sorunu çözmeme yardımcı oldunuz,olaylara sorunlara karşı bakış açımı değiştirdiniz size Çok ama çok teşekkür ediyorum Rabbim size sağlıklı huzurlu ömürler nasip etsin inşallah

MK
Mah*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Ayşe hanım ile tanışmam içimde hapsettiğim çocukluğumu ve hayata bakışımı değiştirdi gercekten şiddetle tavsiye edebileceğim bir kişilik sahibi bir insan,benliğimi kazandırdı sağlık sorunlarımdan kaynaklı sorunlarıma aydınlık sağlayan beni ben yapacak düşünceler sunan muhteşem bir kişi sorunlarınız ve duygu karmaşıklığı yaşacadığınızda hayatınıza yön verebilecek ve olumlu sonuc aşacagınız tek adres.Ayşe hanım iyiki varsınız çok teşekkürler

AA
Ayş*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Etkin dinlemesi ve kalben yardımcı olması geldiğim nokta benim için çok iyi çok çok teşekkürler...

FT
Fat*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Beni anladığını hissettim, içimde ümit yeşerdi, beni çok iyi anladı. İlk seansa rağmen çok iyiydi.

ŞP
Şul*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Huzur...

ŞD
Şab*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce
Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Psikoterapist doğruları söyleyen, yol yordam gösteren ya da nasihat eden değil; yansız ve yargısızca sizi dinleyen, doğru soruları, doğru zamanda danışanına soran kişidir. Şifalanma ancak bu şekilde mümkün olabilir çünkü. Ayşe Hanım bunu ziyadesiyle yapabilen bir terapist. İçtenliği ve sıcakkanlılığı da cabası.

HK
Hüs*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ayşe hanıma gelirken pek bi beklentim yoktu. Hayatımda bir degisiklik olacagini düşünmemiştim ama sürecimiz başladıktan sonraki hayata bakisimla önceki bakışım arasında dağlar kadar fark oluştu. Kendimi tanıdım ve ne istediğimi daha net anladım. Iyiki gelmişim iyiki sizi tanımışım çok teşekkürler.:)

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Psikoterapist Ayşe Kurt ile nasıl iletişime geçerim?

Psikoterapist Ayşe Kurt için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Psikoterapist Ayşe Kurt için nasıl randevu alabilirim?

Psikoterapist Ayşe Kurt ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508116417

Psikoterapist Ayşe Kurt nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Psikoterapist Ayşe Kurt Hayat Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Psikoterapist Ayşe Kurt hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Psikoterapist Ayşe Kurt Psikoloji uzmanıdır. Somatizasyon Bozukluğu, Okul Başarısızlığı, Okul Korkusu alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube