Psk.

Şeyma ALTINEL

Psikoloji - Balıkesir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Kaygı, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresyon, Aile danışmanlığı, Alexander pratik yetenek testi, Anne-baba eğitimi ve danışmanlığı... Tümü

İletişim Numarası 0 (850) 811 81 70
Randevu Al

Randevu Takvimi

Hakkında

Özgeçmişi

HAKKIMDA

Şeyma ALTINEL / PSİKOLOG

 

Balıkesir’de 1990 yılında doğmuş olan Şeyma Altınel, Balıkesir Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanmış ve 2014’te lisans eğitimini yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında çeşitli proje, staj deneyimi ve gönüllü çalışmalarda yer almıştır. 2013 yılında Mustafa Kemal Toplum Merkezi’nde sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelere ve çocuklarına bireysel görüşmeler ile psikolojik destek sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli çocukların aileleri ile terapötik ilişki temelli bireysel görüşmeler yapmış ve otizm, mental retardasyon, down sendromu tanılı çocukların özel eğitimine ilişki temelli destek sağlamıştır. 2012 yılında Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu’nda çocuklarla oyun aracılığı ile ilişki kurarak ilişki kurma tarzları, iletişim ve baş etme becerilerini gözlemlemiştir. SOYAÇ- Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 10-18 yaş grubu travmatik geçmişi olan gençler ile akran temelli müdahale yaklaşımıyla çalışmıştır. Çeşitli atölye çalışmalarında aktif olarak gençlerle birlikte çalışmalar yapmıştır ve Yrd. Doç. Dr. Özden Bademci tarafından her hafta verilen süpervizyon eğitimlerine katılım göstermiştir. 2013 yılında proje kapsamında SOYAÇ ve İstanbul Kalkınma Ajansı İşbirliği ile düzenlenen; “Sokakta Yaşayan Çocuklara Destek Amaçlı Yürütülen Çalışmaların Işığında: Üniversite-Toplum İşbirliği” sempozyumunda konuşmacı olarak görev almıştır. Travmatize Olmuş Gençler: ‘İlişki Kurarak Öğrenme’ adlı gözlem ve araştırma sunumunu katılımcılara sunmuştur.

2014 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş olup 1 yıllık ders yükünü tamamlamış bulunmaktadır. Şu anda tez aşamasında çalışmalarını sürdürmekte, aynı zamanda Balıkesir Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yüksek lisans kapsamında stajına devam etmektedir. Staj kapsamında açık serviste yatan hastalarla iletişim kurma ve hastalarla yapılan grup terapilerinde gözlemci olma, hasta görüşmelerine aktif olarak katılma ve gözlem yapma, süpervizyon desteği ile Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla bireysel görüşmeler yapma, objektif testler uygulama (MMPI kişilik testi, Catell 3A- 2A zekâ testi) görevlerinde gönüllü olarak çalışmaktadır. Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan tarafından verilen 84 saatlik teorik eğitimini almış olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon eğitimine de devam etmektedir.

Diyetisyen Merve Ertem tarafından 2015 yılında kurulmuş olan Health Corner Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi’nde yetişkin ve ergenlere bireysel psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

ALINAN EĞİTİM VE SERTİFİKALAR

Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2016)

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (84 saat)- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2014-15)

Şema Terapi Eğitimi (42 saat)- Dr. Sevda Sarı Demir (2014-15)

Duygusal ve Fiziksel İstismara Maruz Kalmış Gençlerde Duygu Düzenleme: Öfke ve Şiddet- (Lisans Tezi) (2014)

Türk Psikolojik Çalışma ve Rehberlik Derneği- Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı (20 Saat)- Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek (2014)

Kadir Has Üniversitesi- Aile Danışmalığı Eğitimi Sertifika Programı (450 saat) (2013-14)

Kadir Has Üniversitesi- Aile Arabuluculuğu Eğitimi Sertifika Programı (50 saat) (2013-14)

Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği- Objektif Testler Eğitimi (2012-13)

Maltepe Üniversitesi- Sokakta Yaşayan Çocuklar İçin Terapötik Bakış Açısı ve Uygulamasının Tanıtılması Uluslararası Sempozyumu (Change For Traumatised Children: Therapeutic Approaches That Work For Street Children)- Dr. Felicity de Zulueta, Dr. Hilary Kennedy ve Sylvia Reyes (2012)

SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Krize Müdahale ve Metaforlar ile Çalışmak”- Prof. David HERPOELAERT ve Psikanalist Karel de Grote Hogeschool (2012)

“Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar” Konferansı- Kahraman Eroğlu, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı, SHÇEK İstanbul Eski İl Müdürü (2012)

SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Bir Dönem Sokakta Yaşamış Üç Gencin Yaşamöyküsü Üzerinden: Sokakta Yaşamaya Başlama Süreci Üzerinde Erken Dönem Anne-Çocuk İlişkisinin Etkisi” konferansı- Burcu Kılıç (2012)

UYGULAMA YETKİSİ BULUNAN KLİNİK TESTLER

MMPI, Catell 3A Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi, Alexander Pratik Yetenek Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Draw A Person, Standardize Mini Mental Testi

UZMANLIK ALANLARI

Diyet Sorunlarında Psikolojik Destek

Kaygı Bozuklukları

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Depresyon

Sosyal Fobi

Fobiler

Panik Bozukluk

Kayıp ve Yas

Evlilik ve İlişki Problemleri

Ergen Psikolojisi ve Sorunları

Ergenlerde Sınav Kaygısı (15 yaş ve üstü)

Diploma aldığı kurum

 • MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06 2012

Tecrübe: 5 yıl 8 ay

Deneyimler

 • Health Corner Diyet ve Danışma Merkezi
  01 2017 - Şu Anda
 • Balıkesir Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi
  10 2016 - 12 2017
 • Semiha Şakir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi
  01 2014 - 01 2015
 • Mustafa Kemal Toplum Merkezi
  10 2013 - 10 2014
 • Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
  06 2013 - 08 2013
 • Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu
  06 2012 - 08 2012

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 81 70

Son Cevapladığı Sorular

 • Ogrenme guclugu

  Çocuğumda öğrenme güçlüğü var bu konuda nasil bi destek almamız lazım. yardımcı olursanız sevinirim. 1sinifa gidiyor.

  Doktor Cevabı:
  Psk. Şeyma ALTINEL

  Psk. Şeyma ALTINEL

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 81 70

  Merhaba öncelikle çocukla ve aileyle bir görüşme yapılarak bunun nedenleri hakkında bilgi sağlanması gerekir. doğru stratejilerle aile, öğretmen ve psikolog iş birliğiyle müdahale edilmesini öneririm. öğrenme güçlüğüne sahip çocukların öz güven duygularını geliştirmek, yapabileceklerine dair kendil... Cevabı gör

 • Kızımı anlamıyoruz

  Kızım 8 yaşında bir kardeşi oldu ve problemleri arttı çevreye karşı tavırları hareketleri ve beni en üzün sapıkca şeyler izlemesi tabletten çözüm arıyorum dönüş yaparsanız sevinirim hemen gelebilirim merkezde yaşıyoruz.

  Doktor Cevabı:
  Psk. Şeyma ALTINEL

  Psk. Şeyma ALTINEL

    İletişim & Randevu: 0 (850) 811 81 70

  Merhaba 3-8 yaş grubu kardeş kıskançlığının en yoğun olduğu dönemlerdir. ancak kendiliğinden geçmesi beklenecek bir durum değildir. bazı davranış bozukluklarına, yeme problemlerine ya da başka sorunlara yol açabilmektedir. bu konuda anne ve babanın başetme stratejilerini geliştirmesi gerekir. bir p... Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (1)

1 Yorum Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Şeyma Hanım, Herşey için teşekkür ederim. 26-04-2017

1 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.