Psk. Dan.

Cengiz İpek

Psikoloji - Sakarya

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Aile Terapisi, Evlilik(Çift) Terapisi, Cinsel Terapi, Kariyer koçluğu, Wechler bellek testi, Tematik algı testi (tat)... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

15 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Sertlesme sorunu

  Merhaba cengiz bey.evliligimde 4 ayim bitti.evlendigimiz gun itibari ile esimle cinsel problem yasiyoruz.sertlesme sorunu oldugundan dolayi iliskiye giremiyoruz. doktora gittik psikolojik oldugunu soyledi.sevgililik donemizde aramizda boyke bir sıkıntı olmuyordu.her gecen gun duzelecegine inandig... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Dan. Cengiz İpek

  Psk. Dan. Cengiz İpek

  Merhabalar, bahsettiğiniz problemin çözümü cinsel terapi ile mümkün. 0 264 279 30 00 numaralı telefonu arayarak bilgi ve/veya randevu alabilirsiniz. iyi günler cengiz ipek

 • Takıntı durumu !!!

  Merhabalar,özellikle son zamanlarda takıntı yaptığım durumlar mevcut.örnek vermek gerekir ise:eğitim kurumda bir ders için taahhütname belgesi imzalamıştım.bu belgenin biri onlarda,diğeri de bende kaldı.bana verilen belge’de verilen meblağ yani tutar doğru.eğitim kurumu tarafından alınan belgedeki t... devamı

  Doktor Cevabı:
  Psk. Dan. Cengiz İpek

  Psk. Dan. Cengiz İpek

  Merhaba, tedaviye başladığınız takdirde faydasını kesinlikle göreceksiniz. yaşadığınız zorluklara bakıldığında kaygılarınız artmış bu da yaşam kalitenizi olumsuz etkilemekte. psikoterapi desteğinden faydalanmanızı kesinlikle öneririm.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hakkında

Cengiz İpek Kimdir?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirmiştir. Staj görevini Çanakkale Fen Lisesi’nde ve özel bir danışmanlık merkezinde gerçekleştirmiştir. Uzun yıllar Adapazarı Özel Enka Okullarında Rehber ve Psikolojik Danışman olarak çalışmıştır.

Klinik Psikolog Yavuz Erten tarafından verilen ve iki yıl süren “Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere” ve “Psikanalatik Terapide Teknik ve Pratik” başlıklı eğitim çalışmalarını tamamlamıştır.

Alandaki farklı uzmanlardan “Davranış Bozukluklarına Psikanalatik Bakış” ve “Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma” eğitimlerini almıştır.

Ankara Çağdaş Drama Derneği “Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği” programının 270 saatini tamamlamıştır.

Dr. Murat Dokur tarafından verilen, EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği – Eğitim Birimi) onaylı 500 saatlik “Aile ve Çift Terapisi Eğitimi”nin dört yılını (400 saat) tamamlamış olup halen eğitimine devam etmektedir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından verilen 120 Saatlik Cinsel Terapi Eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye’nin önde gelen lise ve üniversitelerinde “ Okulda Şiddet”, “Sınav Kaygılarını Yaratıcı Drama ile Azaltma”, “ İletişim Becerileri” gibi konularda öğrencilere ve eğitimcilere yönelik vaka sunumu, atölye çalışmaları, eğitim ve seminer çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Psikanalist İskender Savaşır’dan 2010 yılından bu yana “Psikanalitik Psikoterapi Süpervizyonu” almaktadır.

2011 yılı itibariyle kurucularından olduğu Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde aile-çift, çocuk-ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarını dinamik, sistemik-pragmatik eksperiyantal yaklaşım dahilinde gerçekleştirmektedir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Derneği ve Aile ve Evlilik Terapileri Derneği üyesidir.

Diploma aldığı kurum

 • Diğer

İletişim bilgileri


 • Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
  AdresCumhuriyet Mah. Sedat Kirtetepe Cad. Doktorlar Apt. No:5/5  Adapazarı, Sakarya  Haritayı gör  

Hakkında Değerlendirme Yapın

Hakkında değerlendirme yapın

Psk. Dan. Cengiz İpek tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİR


.