Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

Üroloji, Çocuk Ürolojisi - Ankara
4.9

Çocuklarda Böbrek Taşı Ameliyatı, Çocuklarda sistit, Çocuklarda Mesane Kanseri

“Çok memnunum herhangi bir olumsuzluk görmedim” Devamı

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimi 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1997 yılında Üroloji Uzmanı olmuştur.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı bünyesinde yeni kurulan Çocuk Ürolojisi Ünitesi’nde görev almış olan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, 2003 yılında Doçentlik, 2009 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 2000-2001 yılları arasında, University of Washington, Department of Urology bünyesindeki Seattle Children’s Hospital, Division of Pediatric Urology’de, Dr. Michael Mitchell ile birlikte lisanslı ve aktif olarak çalışmalar yapmıştır. Bu çalışma, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı - Çocuk Ürolojisi Bölümü'nün gelişimi için büyük önem arz etmiştir. Dr. SOYGÜR, burada görev aldığı süre boyunca, doğmalık üriner ve genital sistem hastalığının tanı ve tedavisi konusunda tecrübe edinmiştir. 

Avrupa Çocuk Ürolojisi Akademisi’nin (EAPU) 2005 yılında tüm Avrupa çapında eş zamanlı yaptığı değerlendirme sınavında birinci olmuş ve aynı yıl akademi üyeliğine kabul edilmiş olan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, 2005 yılında Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanlığına atanmış ve 2011 yılına kadar yarı zamanlı olarak çalışmalarına devam etmiştir. Ayrıca 1990’lı yıllarda, henüz Türkiye’de çok iyi tanınmayan Çocuk Ürolojisi’nin, ayrı bir üst ihtisas dalı olması için büyük çaba harcamış ve bu amaçla, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından tüm Türkiye’de Çocuk Üroloji eğitiminin düzenlenmesi için 2009 yılında ilk kez oluşturulan Müfredat Oluşturma Komisyonuna seçilen 7 kişiden biri olmuştur.

74’den fazla yurtdışı yayını bulunan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede bildiri sunmuş ve ödül almıştır. Halen Türk Çocuk Ürolojisi Derneği’nde Genel Sekreter olarak çalışmalarına devam etmekle beraber Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cinsiyet Tespit ve Yurt Dışı Görevlendirme Komisyonu üyeliğini de sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, mesleki çalışmalarına Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Çankaya'daki özel muayenehanesinde devam etmektedir.

22 aylık oğlum pipisine dokundurmuyor

Merhaba hocam 22 aylık sünnet olmamış oğlum sürekli bezini aşağıya çekerek rahatsızlığını bize bildirmeye çalışıyor. Altını açtığımızda ilk önce pipisine dokundurmuyor. Pipisinin ucunu biraz ovalamaya başlayınca dokunmaya izin veriyor. Mantar olup kaşıntıdan rahatsız oluyor hissi oluştu bizde. Sorunumuz ne olabilir. Pipisinin ucunda hafif bir kızarıklık var. Sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür tarafından cevaplandı

Merhaba Oğlunuzu görüp muayene etmeden kesin bir yorum yapamam maalesef Ancak, verdiğiniz bilgil... Cevabı görmek için tıkla.

16 Ocak 2022 tarihinde cevaplandı.

Renal pelvis AP boyutunun her yıl artması

Cevabıniz icin şimdiden teşekkür ederim, 7 yaşında kizim 4 yildir ultrason çekiliyor, her yil bir mm renal pelvis ap artiyor. Su an 9.5 mm. Her yil artmasi yas ile alakali mi olur? Bobrek Diger sonuclar normal sadece renal pelvis artmis. Major kaliksler 5mm. Ayrica son iki ultrason da mesane duvari odemlidir yaziyor, son iki ultrason da mesane duvari 3mm cikiyor. Doktorumuz sintigrafi istedi. Su an cok sikintili bir durum soz konusu mu ve sintigragi getekli mi acaba?

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür tarafından cevaplandı

Merhaba Verdiğiniz bilgilere göre önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Yılda 1 ya da 2 kez ult... Cevabı görmek için tıkla.

16 Ocak 2022 tarihinde cevaplandı.

Yenidoğan Ağır Hipospadias Teşhisi

Merhaba Sayın Tarkan Soygür Hocam, 12 Ocak 2022 tarihinde oğlumuz doğdu. Ağır hipospadias teşhisi kondu. 6 ay sonra ameliyat önerildi.Ameliyat için size muayeneye getirmek istiyorum. 6 ay öncesinde gelmeli miyiz? Yoksa 6 ay bekleyelimmi görüşünüzü rica ederim Saygılarımla,

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür tarafından cevaplandı

Merhaba, Bebeğiniz 3 aylık olduğunda görmek isterim. Muayene ettikten sonra planımızı yapar, 6-7 a... Cevabı görmek için tıkla.

14 Ocak 2022 tarihinde cevaplandı.

Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR Muayenehanesi
Çankaya Cad. Vidinli Apt. No: 17/3 Çankaya/Ankara
Tedaviler
Hipospadias - Yarım Sünnet Ameliyatı İdrar yolu darlıkları Ürolojik çocuk hastalıkları tedavisi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimi 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1997 yılında Üroloji Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Çocuklarda Böbrek Taşı Ameliyatı Çocuklarda sistit Çocuklarda Mesane Kanseri Hidrosel İnmemiş Testis İdrar Retansiyonu İdrar Torbası İltihabı İdrar Tutamamak Hipospadias (Yarım Sünnet) Hipospadias (Yarım Sünnet) Ameliyatı Ekstrofi Vezika Idrar Yapma Bozukluğu Idrar Yolları Iltihabı Idrar Yolu Enfeksiyonu Hipospadyas
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 12 93

Görüşler

4.9

Zamanlama

4.9

İlgi

4.9

Ortam

4.9
MY
Msö*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Çok memnunum herhangi bir olumsuzluk görmedim

ND
Nur*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz tavsiyeler işe yaradı. İlgili alakalı işini hakkiyla yapan bir doktor.

Mer*** ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Değerli vaktini ayırıp anında cevap yazdığı için çok memnunum. iyi ki varsınız:)))

PT
Pın*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim hocam.Çok kısa bir zaman da dönüş sağladınız.

ny
Nur*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

St
Sed*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Degerli vaktinizi bizlere ayirip bizimle sorularimizla ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim her soruda cevap yazdiniz Allah sizden razi olsun hocam

Yaş*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doktorluğun bir vicdan işi olduğunu Tarkan hoca sayesinde tekrardan görmüş oldum,oğlumla ilgili kendisine uzak bir şehirde olmamıza ne zaman soru sorsak cevapsız bırakmadı,kestirip atmadı,bir yakınına anlatır gibi tatmin edici cevaplar verdi. Ailelerin tedirginliğini,üzüntülerini çok iyi anladığını düşünüyorum hocamın,bunun adına da vicdan diyorlar. İyi ki varsınız değerli hocam,size ne kadar teşekkür etsek azdır.

FY
Fil*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

ALLAH razı olsun hocamdan hemen dönüş yaptı onun sayesinde daha rahatladı kafam çünkü doktor doktor gezmekten çok yorulmuştu yavrum rabbim sıkıntılarını gidersin hocaminda🤲🤲

Ale*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hemen cevap verdi kral adam... keske yakin olsak da gidebilsek.. boyle ilgili doktorlarin sayisi artsin insallah.. alaninda bir numara oldugunu dusunuyorum..hem doktor olmus hem onun otesinde insan kalabilmis tebrikler..

HT
Hüs*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Kahramanmaraştan yazıyorum.oğlumuz emir aslan ileri derecede epispadiyas lı doğdu.bu alanda 3 prof ile temas kurduk.işin doğrusu beni tatmin edemediler.uzun araştırmalar sonucu Tarkan hocamı Ankara'da bulduk.ilk amaliyatini 9aylıkken yaptı hocam bugün 3.amaliyatinı yaptı şuan 3.5 yaşında inş bu son amaliyatı olur diye ümit ediyoruz.bizim çocuk ileri derecede epispadiyas olduğu için süreç bizim açımızdan da Tarkan hocam açısından da zor geçiyor.bugün olan 3.amaliyatı 5 saate yakın sürdü.biz dün olduğu gibi bu günde hocamıza sonuna kadar güveniyoruz.Allahın izni ve Tarkan hocamın gayreti ile inş güzel oğlumuz sağlığına kavuşacak.şahsi görüşüm olarak son söylemek istediğim...Tarkan hocama sonuna kadar evladınızı emanet edebilirsiniz.çünki kendi dalında ürolojide en iyisi..şimdi bu yorumu okuyup 3.amaliyatta dahi şifa bulamamış hala en iyisi diyor..diyenlere cevabın...biz emirin epispadiyasın ne derecede olduğunu biliyoruz.hastalik kendi içinde dahi düşük seviye orta seviye ve bizim ki gibi ileri seviye olarak 3e ayrılıyor.bizimki maalesef ileri seviye.sözün özü..biz hocamıza sonuna kadar güveniyoruz.SELAMLAR

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504741293

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür Üroloji, Çocuk Ürolojisi uzmanıdır. Çocuklarda Böbrek Taşı Ameliyatı, Çocuklarda sistit, Çocuklarda Mesane Kanseri alanlarında hizmet veriyor ve Hipospadias - Yarım Sünnet Ameliyatı, İdrar yolu darlıkları, Ürolojik çocuk hastalıkları tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 12 93

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube