Prof. Dr. Reha Cengizlier

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - İstanbul

Atopik Dermatit (Alerjik Egzama), Besin (Gıda) Alerjisi, Sık Tekrarlayan Enfeksiyon

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Flora Rezidans Kat: 9 D: 914 Vedat Günyol Cad. Defne Sok. No:1  Ataşehir, İstanbul
Prof. Dr. Reha CENGİZLİER Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Reha Cengizlier Hakkında

Reha Cengizlier Kimdir?

Prof. Dr. Reha CENGİZLİER, 2 Temmuz 1959 tarihinde Adana'da doğmuştur. 1977-1983 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1986-1990 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimini tamamlayarak uzman doktor unvanı almıştır. 1990-1993 yılları arasında ise yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediatrik Allerji yan dal ihtisasını tamamlamıştır.1997 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçençti, 2006 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü olmuştur.

Prof. Dr. Reha CENGİZLİER, 1983-1985 yılları arasında Korgan Merkez Sağlık Ocağı'nda (Ordu) görev yapmıştır. 1993 yılında Konya'da 200 Yataklı Hava Hastanesi'nde bedelli askerlik görevini yerine getirmiştir. 1993-1994 yılları arasında T.C. Merkez Bankası Sağlık Merkezi'nde 1994-2006 yılları arasında SSK Ankara Çocuk Hastalıkları Eğitim Hastanesi Allerji Departmanı'nda, 15 Mart 2006 yılında Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Doçent ve Profesör Doktor olarak çalışmıştır. 15 Ekim 2006 - 1 Eylül 2014 tarihleri arasında ise Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı'nda Allerji Bilim Dalı Başkanlığı, Bağdat Caddesi Polikliniği Başhekimliği ve Üniversite Senato Üyesi olarak görevler yürütmüştür.

Türk Tabipler Birliği, Milli Pediatri Derneği, Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği, Türk Toraks Derneği, Türkiye Kanser Araştırma ve Savaş Derneği, European Academy of Allergy and Clinical Immunology ve Çocuk Solunum Yolları ve Kistik Fibrozis Derneği gibi birçok mesleki derneğe üye olan Prof. Dr. Reha CENGİZLİER, 2007 yılında Avrupa Pediatrik Allerji Sertifikası'nı almaya hak kazanmıştır. Kendisi iyi derece İngilizce bilmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır.

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Atopik Dermatit (Alerjik Egzama)
 • Besin (Gıda) Alerjisi
 • Sık Tekrarlayan Enfeksiyon
 • Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi)
 • Allerjik Astım
Tedaviler
 • Apgar skoru
 • Tüberkülin deri testi(tdt)
 • Alerji değerlendirmesi ve tedavisi
 • Alerjen immünoterapisi
 • Çocuklarda allerjen immunoterapi

Reha Cengizlier Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ksel..ık

ben zonguldaklıyım,sene 1998, kızımı zonguldakta götürmediğim çocuk doktoru kalmamıştı,her doktor kendinden emin bir şekilde iyi olacak deyip kan almalar,iğneler,abtibyotikller,ilaçlar evimiz eczaneye çevrilmişti resmen, çocuğumun iyileşmesini beklerken her geçen gün kötüye gidiyordu,bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine ankara dış kapıda reha bey var dediler ona bi götürün dediler,ben muayenehasinden randevu aldım bir hafta sonrasına,çocuk ağırlaştı,otobüse atlayıp ankara dış kapı hastanesine akşam vardık,çocuğu ilk mudahele olarak acilde hava verip rahatlaştırdılar,reha beyi sordum,dediler nöbetçi bu akşam,kendisini buldum,durumu anlattım,öyle sıcak karşıladıki bizi,sanki karşımda ailemden birisi vardı,ertesi gün çocuğumu asistanlarıyla birlikte muayene etti,ve çocuğum bir hafta geçmeden iyileşmeye başladı,önce aylık kontroller,3 aylık,6 aylık derken çocuğum allahın izniyle,hocamın tanısının isabetli olması ve kullandırdığı ilaçlar sayesinde iyileşti çok şükür,muayenehanesine gitmemize fırsat olmamasına rağmen çocuğumu kendi yakınıymış gibi ilgilendi,doktorluğunu kimse tartışamaz,işin uzmanı derler ya hocam işin uzmanı,gözü tok,mütevazi,meslek aşkı ön planda olan çok güzel bi insan..benim gibi binlercesi dua ediyordur..Allah hocamın hem bu DÜNYASINI hemde AHİRETİNİ güzel kılsın İnşaAllah... 10-04-2016

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Reha Cengizlier tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Reha Cengizlier Cevapladığı Sorular

 • Gida alerjisi

  Hocam merhaba benim kizim 6 aylık dogdundan beri mukuslu gunde bir iki yeşil kaka yapiyodu 1 ay once bagirsak enfeksiyon gecirdi 2kez sonra hep yesil yapti hala duzelmedi ishalvar gene sut alerjisi olabilir dendi sut ürünleri kestim kaka sariya dondu mukus devam edio yumurta 2 gundur yemiyorum k... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Reha Cengizlier

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Istahsizlik

  Iyi gunler oglum 20 aylik ve nerdeyse 1 yildir ayni kiloda ve yemek saatlerimiz iskence gibi. carlson bakik yagi vitagil ferrozinc gibi bircok sey denedim ve asla istahinda kimildama olmuyor. supravit e iyi diyorlar. napabilirim?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Reha Cengizlier

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Reha Cengizlier kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. R Cengizlier ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Reha Cengizlier için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. R Cengizlier şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Reha Cengizlier nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Reha Cengizlier Prof. Dr. Reha CENGİZLİER Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Reha Cengizlier hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Reha Cengizlier Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Apgar skoru, Tüberkülin deri testi(tdt), Alerji değerlendirmesi ve tedavisi, Alerjen immünoterapisi, Çocuklarda allerjen immunoterapi alanlarında hizmet veriyor ve Atopik Dermatit (Alerjik Egzama), Besin (Gıda) Alerjisi, Sık Tekrarlayan Enfeksiyon, Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi), Allerjik Astım hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Reha Cengizlier için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Reha Cengizlier muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Reha Cengizlier hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. R Cengizlier ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Reha Cengizlier hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. R Cengizlier hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.