Prof. Dr. Reha Cengizlier

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - İstanbul
5.0

Atopik Dermatit (Alerjik Egzama), Besin (Gıda) Alerjisi, Sık Tekrarlayan Enfeksiyon

5.0

“ben zonguldaklıyım,sene 1998, kızımı zonguldakta götürmediğim çocuk doktoru kalmamıştı,her doktor ke...” Devamı

Prof. Dr. Reha Cengizlier

Prof. Dr. Reha CENGİZLİER, 2 Temmuz 1959 tarihinde Adana'da doğmuştur. 1977-1983 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1986-1990 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimini tamamlayarak uzman doktor unvanı almıştır. 1990-1993 yılları arasında ise yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Pediatrik Allerji yan dal ihtisasını tamamlamıştır.1997 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçençti, 2006 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü olmuştur.

Prof. Dr. Reha CENGİZLİER, 1983-1985 yılları arasında Korgan Merkez Sağlık Ocağı'nda (Ordu) görev yapmıştır. 1993 yılında Konya'da 200 Yataklı Hava Hastanesi'nde bedelli askerlik görevini yerine getirmiştir. 1993-1994 yılları arasında T.C. Merkez Bankası Sağlık Merkezi'nde 1994-2006 yılları arasında SSK Ankara Çocuk Hastalıkları Eğitim Hastanesi Allerji Departmanı'nda, 15 Mart 2006 yılında Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Doçent ve Profesör Doktor olarak çalışmıştır. 15 Ekim 2006 - 1 Eylül 2014 tarihleri arasında ise Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Anabilim Dalı'nda Allerji Bilim Dalı Başkanlığı, Bağdat Caddesi Polikliniği Başhekimliği ve Üniversite Senato Üyesi olarak görevler yürütmüştür.

Türk Tabipler Birliği, Milli Pediatri Derneği, Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği, Türk Toraks Derneği, Türkiye Kanser Araştırma ve Savaş Derneği, European Academy of Allergy and Clinical Immunology ve Çocuk Solunum Yolları ve Kistik Fibrozis Derneği gibi birçok mesleki derneğe üye olan Prof. Dr. Reha CENGİZLİER, 2007 yılında Avrupa Pediatrik Allerji Sertifikası'nı almaya hak kazanmıştır. Kendisi iyi derece İngilizce bilmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Reha CENGİZLİER Muayenehanesi
Flora Rezidans Kat: 9 D: 914 Vedat Günyol Cad. Defne Sok. No:1 Ataşehir/İstanbul
Hizmetler
Apgar skoru Tüberkülin deri testi(tdt) Alerji değerlendirmesi ve tedavisi Alerjen immünoterapisi Çocuklarda allerjen immunoterapi Devamı

İlgi Alanları

Atopik Dermatit (Alerjik Egzama) Besin (Gıda) Alerjisi Sık Tekrarlayan Enfeksiyon Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi) Allerjik Astım Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
yy
Yük*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

ben zonguldaklıyım,sene 1998, kızımı zonguldakta götürmediğim çocuk doktoru kalmamıştı,her doktor kendinden emin bir şekilde iyi olacak deyip kan almalar,iğneler,abtibyotikller,ilaçlar evimiz eczaneye çevrilmişti resmen, çocuğumun iyileşmesini beklerken her geçen gün kötüye gidiyordu,bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine ankara dış kapıda reha bey var dediler ona bi götürün dediler,ben muayenehasinden randevu aldım bir hafta sonrasına,çocuk ağırlaştı,otobüse atlayıp ankara dış kapı hastanesine akşam vardık,çocuğu ilk mudahele olarak acilde hava verip rahatlaştırdılar,reha beyi sordum,dediler nöbetçi bu akşam,kendisini buldum,durumu anlattım,öyle sıcak karşıladıki bizi,sanki karşımda ailemden birisi vardı,ertesi gün çocuğumu asistanlarıyla birlikte muayene etti,ve çocuğum bir hafta geçmeden iyileşmeye başladı,önce aylık kontroller,3 aylık,6 aylık derken çocuğum allahın izniyle,hocamın tanısının isabetli olması ve kullandırdığı ilaçlar sayesinde iyileşti çok şükür,muayenehanesine gitmemize fırsat olmamasına rağmen çocuğumu kendi yakınıymış gibi ilgilendi,doktorluğunu kimse tartışamaz,işin uzmanı derler ya hocam işin uzmanı,gözü tok,mütevazi,meslek aşkı ön planda olan çok güzel bi insan..benim gibi binlercesi dua ediyordur..Allah hocamın hem bu DÜNYASINI hemde AHİRETİNİ güzel kılsın İnşaAllah...

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Reha Cengizlier ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Reha Cengizlier için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Reha Cengizlier nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Reha Cengizlier Prof. Dr. Reha CENGİZLİER Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Reha Cengizlier hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Reha Cengizlier Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Atopik Dermatit (Alerjik Egzama), Besin (Gıda) Alerjisi, Sık Tekrarlayan Enfeksiyon alanlarında hizmet veriyor ve Apgar skoru, Tüberkülin deri testi(tdt), Alerji değerlendirmesi ve tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube