Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Antalya, Dahiliye - İç Hastalıkları

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan

Dahiliye - İç Hastalıkları, Tıbbi Onkoloji - Antalya

Yemek Borusu (Özofagus) Kanseri, Kemik Kanseri (Kemik Tümörü), Mesane (İdar Kesesi) Kanseri

Randevu Al 0 (850) 474 05 40

Doktorun Adresi

Zafer Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No: 91 Kepez  Kepez, Antalya
Memorial Antalya Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Mustafa Özdoğan Hakkında

Mustafa Özdoğan Kimdir?

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN, 1968 yılında Niğde’de doğmuştur. 1986 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış olduğu tıp eğitimini 1993 yılından tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında Isparta ve Antalya’da görev yaptıktan sonra 1996-2003 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç hastalıkları ihtisası ve Tıbbi Onkoloji yan dal ihtisasını tamamlamıştır.

2003 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaya başlamıştır. 2004 yılında ise Almanya'da Kanser Tedavisinde Tamamlayıcı Tıp ve Alternatif Tedaviler, Hipertermik Tedaviler ve Bölgesel Tedavilerle ilgili olarak pek çok çalışma yapmıştır. 2006 yılında Doçent, 2011 yılında ise Profesör unvanı almaya hak kazanmıştır.

Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN’ın 60'ın üzerinde uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makalesi ve ödüle layık görülmüş 2’si Onkolojide Hasta - Hekim İlişkisini sorgulayan toplam 11 çalışması bulunmaktadır. Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği (ESMO) ve Amerikan Onkoloji Derneği (ASCO) üyesi olan Prof. Dr. ÖZDOĞAN, 2009 - 2011 yılları arasında Türkiye Tıbbi Onkoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği de yapmıştır. Günümüzde de aynı derneğin üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bunların yanı sıra Antalya Onkoloji Derneği'nin kurucu üyeliği ve 4 yıl boyunca başkanlık görevini de yürütmüş olan Prof. Dr. ÖZDOĞAN, halen Antalya Meme Kanseri Derneği kurucu üyeliği ve başkanlığı görevine devam etmektedir. 

Başlıca ilgi alanları “Onkolojide hasta hekim ilişkisi” ve “kanserde tamamlayıcı tıp ve alternatif tedaviler” konuları olan Prof. Dr. Mustafa ÖZDOĞAN, Türkiye’de kemoterapi ünitelerine “sanat evi” kavramını getirerek, bu tanımın gelişmesine ve “yaşam kalitesine” odaklanan tedavi uygulamalarının arttırılmasına büyük katkı sağlamaktadır. 

Mesleki çalışmalarına ise şu an Memorial Antalya Hastanesi'nde devam etmektedir.

 

Diploma aldığı kurum

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • AKDENIZ ÜNIVERSITESI

Yayınlar

 • Predictors of distant metastasis at presentation in breast cancer. A study also evaluating associations among common biologic indicators. Bozcuk H.S., Uslu G, Pestereli E, Samur M, Ozdogan M, Karaveli S, Sargın F, Savas B, Breast Cancer Res Tr; 68 (3): 23
 • The value of CEA and CA 19-9 in detecting cancer in a group of high-risk subjects with gastrointestinal symptoms. Coban E., Samur M, Bozcuk H, Ozdogan M Int J Biol Markers, 18 (3),177-181 (2003).
 • Do not tell”: what factors affect relatives’ attitudes to honest disclosure of diagnosis to cancer patients?,” Ozdogan M., Samur M, Bozcuk H, Coban E, Artac M, Savas B, Kara A, Topcu Z, Sulap Y, Support Care Cancer, 12 (7), 497-502 (2004).
 • Plasma levels of homocysteine in patients with white coat hypertension” Çoban, E., Ozdogan M, Ermiş C, Int J.Clin Pract, 58(11): 997-99 ( 2004)
 • Effect of iron deficiency anemia on the levels of hemoglobin A1c in nondiabetic patients. Coban E., Ozdogan M, Timuragaoglu A, Acta Haematol, 112 (3), 126-128 (2004).

İlgilendiği Hastalıklar

 • Yemek Borusu (Özofagus) Kanseri
 • Kemik Kanseri (Kemik Tümörü)
 • Mesane (İdar Kesesi) Kanseri
 • Mesleki Kanserler
 • Mide Kanseri (MideTümörü)

Tedaviler

 • Kanser tedavisinde hormon ilaç tedavisi
 • Pet tarama
 • Kriyoablasyon
 • Melanom alınması
 • Saç dökmeyen kanser kemoterapisi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 05 40

Son Cevapladığı Sorular

 • Kolon kanseri

  Hocam iyi günler, çok halsizlik üzerine kan tahlili yaptırıp düşük hematokrit görülmesi sonucu (7 idi.) gaita da gizli kan testi yaptırdım. pozitif çıkınca kolonoskopi ile yapıldım ve kolon kanseri oldugum anlaşıldı. çok güvendiğim bir doktora ameliyat oldum. doktorum ben tam kür yaptıgımı düşünüyor... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mustafa Özdoğan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Over ca seroz adenokarsinim

  08.12.2013 genel cerrahi biyopsi: seroz adenokarsinom 27.01.2014: tah+bso total omenteknomi apendektomi 07.03.2014 - 20.06.2014 karbolatin + paklitaksel 12.01.2015 - 08.06.2015 altuzan + karboplatin + gemzar 26.11.2015: second look laporotomi 28.12.2015 - 21.03.2016 caelyx 19.04.2016: parortik... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mustafa Özdoğan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 05 40

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Mustafa Özdoğan için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan Memorial Antalya Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan Dahiliye - İç Hastalıkları, ,Tıbbi Onkoloji uzmanıdır. Kanser tedavisinde hormon ilaç tedavisi, Pet tarama, Kriyoablasyon, Melanom alınması, Saç dökmeyen kanser kemoterapisi, Akciğer ve plevra biyopsisi, Abdominal parasentez, Afp kan testi(alfa-fetoprotein kan testi), Kanser tedavisinde antikor tedavisi, Pet/bt tarama alanlarında hizmet veriyor ve Yemek Borusu (Özofagus) Kanseri, Kemik Kanseri (Kemik Tümörü), Mesane (İdar Kesesi) Kanseri, Mesleki Kanserler, Mide Kanseri (MideTümörü) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Mustafa Özdoğan için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Mustafa Özdoğan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.