Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez, Ankara, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nörolojisi - Ankara

Ateşli Havale (Febril Konvülziyon), Bayılma, Çocuklarda Gelişme Bozuklukları

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Aziziye, Cinnah Cad. No:102/3  Çankaya, Ankara
Prof.Dr. Fatma Müjgan Sönmez Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

F. Müjgan Sönmez Hakkında

F. Müjgan Sönmez Kimdir?

Prof. Dr. F. Müjgan SÖNMEZ , lisans öncesi eğitimlerinin aradından 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Ünitesi’nde Yandal Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır, 1993 yılında Yardımcı Doçent, 1996 yılında Doçent, 2002 yılında Profesör olmuştur.

Prof. Dr. F. Müjgan SÖNMEZ, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Üniversitesi ve Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakülteleri Çocuk Nörolojisi Bilim Dalları kuruculuğu, ayrıca Çocuk EEG ve Video EEG monitorizasyon laboratuarları kuruculuğunu yapmıştır. KTÜ Tıp Fakültesi Uyku Laboratuarı kuruluşunda koordinatörlerden biri olarak görev almış ve altı ay direktörlüğünü yürütmüştür. Türkiye Kas Hastalıkları Derneği Trabzon Şubesi’ ni Prof. Dr. Haluk Topaloğlu’ nun desteği ile kurmuş ve 2000-2011 yılları arasında başkan olarak görev yapmıştır. Türk Uyku Tıbbı Derneği Pediatrik Çalışma grubu koordinatörlüğünü yürütmüş, 2000-2010 yılları arasında Türkiye Çocuk Nörolojisi Derneği Sekreterliğini yapmıştır. 2009 yılından itibaren TUKMOS (Tıpta Uzmanlık Komisyonu, Çocuk Nörolojisi grubu) üyesi olarak görev almış ve 3 dönem sürdürmüştür. Temmuz 2016‘ dan itibaren Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği kapsamında düzenlenen Denver Gelişim Testi kurslarında eğitmen olarak ders vermekte ve muayenehanesinde hastalarını değerlendirmektedir. 2016 yılı Aralık ayından itibaren Nöromuskuler Hastalıklar Araştırma Derneği’nin sekreteri olarak görev yapmaya başlamıştır.

2016 yılında “3rd Pan Slavic Congress of Child Neurology and 21st Congress of Child Neurologists from Mediterranean “ Kongresi’nin organizasyon komitesinde yer aldı.
Prof. Dr. F.Müjgan SÖNMEZ’in 100 civarında SCI ve SCI-Expanded kapsamında yayını, ulusal ve uluslar arası dernek üyelikleri mevcuttur. Uluslar arası ortak çalışma sonrası yapılan yayınlarından birisi exome sekans genetik analizinin önemini belirten öncü bir çalışma niteliğindedir. Diğer iki çalışmadan biri tedavi edilebilir bir metabolik hastalığın genetik tanısı ve diğeri Otizmin tedavi edilebilir bir genetik mutasyonunu tanımlayan öncü çalışma niteliğindedir.

Prof. Dr. F. Müjgan SÖNMEZ Çankaya'da yer alan muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir.

 

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09 1979

Tecrübe: 40 yıl 11 ay

Yayınlar

 • Tărlungeanu DC, Deliu E, Dotter CP, Kara M, Janiesch PC, Scalise M, Galluccio M, Tesulov M, Morelli E, Sonmez FM... Gleeson JG, Novarino G. Impaired Amino Acid Transport at the Blood Brain Barrier Is a Cause of Autism Spectrum Disorder. Cell. 2016;167:148
 • Ozgun N, Sonmez FM, Topbas M, Can G, Goker Z. Insomnia, parasomnia, and predisposing factors in Turkish school children. Pediatr Int. 2016 58(10):1014-1022
 • Orun E, Sezer S, Kanburoglu MK, Namuslu M, Sonmez FM. Vitamin D deficiency in healthy children and adolescents. Clin Invest Med 2015; 38 (4): E261-266
 • Sonmez FM, Donmez A, Namuslu M, Canbal M, Orun E. Vitamin D deficiency in Children with newly diagnosed idiopathic epilepsy. J Child Neurol 2015; 2015 30(11):1428-32
 • Krieger M, Roos A, Stendel C, Claeys KG, Sonmez FM, Baudis M, Bauer P, Bornemann A, de Goede C, Dufke A, Finkel RS, Goebel HH, Häussler M, Kingston H, Kirschner J, Medne L, Muschke P, Rivier F, Rudnik-Schöneborn S, Spengler S, Inzana

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi
  09 1979 - 06 1985
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ), Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
  01 1988 - 05 1993
 • Hacettepe Üniversitesi, Çocuk Nörolojisi
  08 1996 - 12 1998
 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Nöroloji Ünitesi'nde nöromuskuler ve nörometabolik hastalıklar konusunda observer
  01 2009 - 01 2010
 • Özel Muayenehane
  12 2016 - Şu Anda

Fotoğraflar

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Yüksek ck sonucu kas hastalığı şüphesi

  Merhaba hocam.ben hemşireyim 6 aylık oğlumun 38.5 ateşi olmasıyla görev yaptığım hastanedeki çocuk doktorumuz birkaç tetkik istedi.sonrasında çocuk nöroluğuna danışmamı söyledi.hemogram ve crp normal çıktı fakat ck 6300 ck-mb 202 ast 155 alt 188 alp 245 ldh 1420.bu değerlerin sebebi sadece kas hasta... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kaş hastalığı

  Hocam merhaba. 9 yaşında bir kızım var. lgmd2c hastası. size randevu aldım ilk defa muayene olacak size ama kas hastalıklarına bakıyormusunuz? araştırdım bu konuda da çalışmalarınız olmuş. bir doktorumuz var ama iletişim sağlayamadığım ve sizin için yazılan yorumlar olumlu olduğu için size getirme... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Yayınladığı Makaleler

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. F Sönmez ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. F Sönmez şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez Prof.Dr. Fatma Müjgan Sönmez Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Nörolojisi uzmanıdır. Çocukta gelişimi izleme, Otizm görüntüleme ve tanısı, Gelişimsel bozuklukların erken tanısı, Zeka Geriliği, Yenidoğan sarılık, Yeni doğan, Sık Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu Geçiren Çocuk, Serebral Palsi (Beyin felci), Riskli bebek takibi, Prematürite alanlarında hizmet veriyor ve Ateşli Havale (Febril Konvülziyon), Bayılma, Çocuklarda Gelişme Bozuklukları, Epilepsi (Sara), Baş Ağrıları hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. F Sönmez ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. F Sönmez hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.