Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Hastalıkları - İzmir

4.7

Kuru göz sendromu, Presbyond (Yakını ve uzağı gözlüksüz görme), Göz Infeksiyonları

4.7

“Öncelikle başhekimimize ameliyatı yaptığı için çok teşekkür ederim. Yaklaşık 12 yıldır gözlük kullan...” Devamı

Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena

Uzm. Dr. Bilgehan Sezgin Asena hakkında hasta yorumları, katarakt, lazer ameliyatları, muayene ücretlerini kapsayan en iyi kaynak. Dr Asena ile iletişime geçebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

Op. Dr. Bilgehan Sezgin ASENA, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1999 - 2000 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak hizmet vermiştir. İhtisasını ise 2000-2004 yılları arasında SSK İzmir Eğitim Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği'nde yapmış ve 2004 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 

2004 yılından beri İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Bilgehan Sezgin ASENA, Genel Oftalmoloji, Katarakt ve Refraktif Cerrahi konularında uzmandır ve başarılı operasyonlar gerçekleştirmektedir. Özellikle Femtosaniye Katarakt Cerrahisi ve Lasik cerrahisi(Gözlük atma ameliyatı) konularında özelleşmiştir. Diğer göz hastalıkları konusunda da yetkindir.

Op. Dr. Bilgehan Sezgin ASENA, iyi derecede İngilizce bilmekte olup European Society of Cataract and Refractive Surgery (ESCRS), Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) ve International Society of Cataract and Refractive Surgery (ISCRS) gibi ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşlara üyedir.

 

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2004
Deneyim: 17 Yıl

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
1400 Sok. No: 10 Alsancak Konak, İzmir
En Yakın Uygunluk
Tedaviler
Gözlük Excimer lazer Katarakt ve refraktif cerrahisi Intralase - lasik Katarakt ameliyatı Katarakt cerrahisi Cross Linking (Çapraz Bağlama) Korneal ring (kornea içi halka) Göz kapağı germe Multifokal göz içi lensleri Blefarospazm tedavisi Intraoküler basınç ölçümü Makula ödemi Blefaroplasti Retina dokalmanı düzeltimi Retina laser fotokoagulasyonu OCT (Optik Koherens Tomografi) Devamı
İmkanlar
Otopark (Ücretsiz) Havaalanı transfer Devamı

Hakkında

Uzm. Dr. Bilgehan Sezgin Asena hakkında hasta yorumları, katarakt, lazer ameliyatları, muayene ücretlerini kapsayan en iyi kaynak. Dr Asena ile iletişime geçebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

Devamı

İlgi Alanları

Kuru göz sendromu Presbyond (Yakını ve uzağı gözlüksüz görme) Göz Infeksiyonları Lazer İle Göz Tedavisi Retina Problemleri Keratokonus Göz Operasyonları Glokom Katarakt Miyopluk Retina Dekolmanı Retina Göz Kuruluğu Göz Iltihabı Hipermetropi
Devamı

Deneyimler

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’ (2005 - Devam ediyor)
SSK İzmir Eğitim Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği (2004 - 2004)

Değerlendirmeler

Değerlendirme Ekle
4.7

Zamanlama

4.7

İlgi

4.7

Ortam

4.7
YB
Yel*** B***
4 ay önce

Öncelikle başhekimimize ameliyatı yaptığı için çok teşekkür ederim. Yaklaşık 12 yıldır gözlük kullanıcısıydım.Bu ameliyat sayesinde gözlükten başarılı bir şekilde kurtuldum.Tüm miyop hastalarına tavsiye ediyorum.

Sev*** Ö***
4 ay önce

Çokta nezaket sahibi bir insan gibi davranamadığımı düşündüğüm, benim için endişeli,stresli,yorgun bir günde bile güler yüzü ve nezaketiyle beni ertesi gün lasik operasyonu geçirmeye hazırlamış bir doktorum oldu. Ameliyat günü de gerek beni hazırlayan moral deposu hemşireleri gerek küçük gözlerimi en doğru yönlendirmelerle yüksek performanslı bir sonuç olacak şekilde ameliyat eden Sn.Bilgehan Sezgin Asena Hanım'a teşekkür ederim.Birkaç dakika ile gözlük ve lensten tamamen kurtuldum.Tabiki azda olsa endişeler ve ameliyat sonrası yanma,sulanmalar oluyor ama buna fazlasıyla değer. Emeğinize,ilginize sağlık. Teşekkürler

DG
Dr.*** G***
4 ay önce

-400 ve -500 numara ile başvurduğum ve olduğum lasik ameliyatı sonrası %150 görmeye kavuştuğum için Dr.Bilgehan'a sonsuz teşekkürümü iletirim.20 senedir kullandığım ve maske ile birlikte dayanılmaz bir hal alan gözlükten 20dk'lık bir operasyon ile kurtulmuş oldum.Buraya geliş sebebim aynı yerde çalıştığım Tepecik Eğitin Araştırma Hastanesin'den doktor arkadaşlarımın önerisiydi.Ameliyat sonrası önerenlere bende eklenmiş oldum.Herşey için sonsuz teşekkürler.

EE
Emi*** E***
4 ay önce

Miyopi nedeniyle gözlük kullanıyordum.Son dönemde maskeler,gözlük vs derken kullanmam oldukça zorlaşmaya başlamıştı.Gözlükten kurtulma fikri hep aklımda vardı fakat daha önceki göz kontrollerimde diğer hastanelerde korneamın ince olduğunu söylenmişti.Çalışma arkadaşlarımından Uzm.Dr Bilgehan Hanım'a operasyon olanlarında önerisiyle Kaşkaloğlu göz hastanesine başvurdum.Bana uygun olan No-Touch tekniği ile operasyon oldum.İlk 2-3 günden sonra tamamen sorunlarım bitti ve şuanda net görüyorum.Herşey için teşekkürler.

HD
Has*** D***
4 ay önce

Yaklaşık 10 yıldır yakın ve uzak görme problemim vardı.51 yaşındayım yaptığım işten dolayı otobüs şöförlüğü çevremde bu ameliyatı olanlardan aldığım bilgi dahilinde akıllı lens taktırmaya karar verdim ve kaşkaloğlu göz hastanesinde Bilgehan hanım göz ameliyatımı yaptı.Ameliyat olduğum gün yeniden doğdum diyebilirim çok başarılı bir operasyon geçirdim.Doktorumun sayesinde verdiği bilgiye göre davrandım.1 hafta kendime dinlenme verdim ve ağrı sızı hiç olmadı.Gözlerimden hiç şikayetim kalmadı.Sadece gece ışıklarında hızlıca adapte yaşıyorum.Tavsiyem eğer gözünüzde rahatsızlığınız varsa gönül rahatlığıyla Kaşkaloğlu göz hastanesinde ameliyat olabilirsiniz.Hijyen güleryüz gerçekten insanın ailesinin yapacağı hizmetten üstün bir çaba sarfediyorlar.Hepsine teşekkür ederim.Saygılarımla

AY
Ada Y***
4 ay önce

3 ay önce ICL (fakik lens) ameliyatı oldum.21 yaşındayım ve 7 yaşında gözlük kullanmaya başladım.başlarda çok rahattı fakat son 6 aydır lens gözlerime batmaya başlamıştı,gözlerim artık lensi istemiyordu ama bende gözlüğü istemiyordum.Göz numaram 8-8,50'du ve aynı zamanda miyopum ve astigmatım vardı.Yıllardır Kaşkaloğlu'na geliyordum ve doktorum bana ICL ameliyatını önerdi.Şimdi ameliyatımın üstünden 3 ay geçti ve birgün bile pişman olmadım.Ameliyat 15 dakika sürüyor ve tek göze yapılıyor,birgün sonra diğer göz ameliyat ediliyor.Ameliyat esnasında acı hissetmiyorsunuz,girip çıkmanız bir oluyor.Sonra1-2 saat hastanede dinlenip,eve gidiyorsunuz.Doktorum Bilgehan hanım gördüğüm,duyduğum tanıdığım en iyi göz doktoru.Her sorumu sıkılmadan cevapladı ve beni çok rahatlattı.Ayrıca çok güleryüzlü.Ameliyatta çıkıp eve gelirken bile ameliyat olan gözüm görüyordu.Doktorum Bilgehan hanımın önerdiği damlaları düzenli bir şekilde kullanmayı ihmal etmedim.Olduğum ameliyatı herkese,özellikle yüksek numaralara öneriyorum.Doktorum Bilgehan hanıma teşekkür ediyorum.

TG
Tam*** G***
4 ay önce

Buraya gelmeden evvel çeşitli tereddütlerim vardı.O yüzden hep erteliyordum.Sonra daha önce burada ameliyat olup yani lazer olup gözlüklerinden kurtulan arkadaşım sayesinde buraya gelip lazer olmaya karar verdim.Bu kadar kısa zamanda görmek mucize gibi birşey kör değildim ama daha önce görmüyormuşum.Başta Bilgehan hanım olmak üzere tüm hastane personeline çok teşekkür ederim.Herkese şiddetle tavsiye ederim.Korkmayın net görmek güzel.

SY
Sin*** Y***
4 ay önce

24 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır lens kullanıyordum.Lensin yaşattığı rahatsızlık hissi ve gözlük takınca rahat etmediğim için bu ameliyatı olmayı senelerdir istiyordum ancak içimdeki korku hep ertelememe sebeb oldu. Bilgehan hanım ve tüm kaşkaloğlu ekibi o kadar şahane ki. Muayene için geldiğim günün öğleninde içim çok rahat bir şekilde ameliyata girdim.Ameliyat günü akşamının şahane geçtiğini söyleyemem.Yoğun lens batması hissi yaşanıyor ama bir daha lens takmayıp bu batmayı yaşamayacağını bilmek güzel.Ertesi güne gören gözlerle uyanmak harika bir his.Bilgehan hanım gerek ameliyat sırasında gerek sonraki kontrollerde o kadar tatlıydı ki.Ameliyat için çok doğru bir karar verdiğimi anladım.Herşey için tüm Kaşkaloğlu hastanesine,ameliyat ekibine ve doktorum Bilgehan hanım'a çok teşekkür ederim.Umarım gözlük takmayı sevmeyen herkes cesaretini toplar ve bu ameliyatı olur.

AT
Ays*** T***
4 ay önce

20 yıldan fazladır gözlük kullanıyordum.Bunun 10 uılı lens kullanarak geçti.Artık gözlerim alerjik sıkıntılar yaşadığı için ve sabah uyandığımda herşeyi net görmek istediğim için lazer ameliyatı olmaya karar verdim.Karar vermem 2 yılımı aldı.Oldukça farklı şeyler duydum hep erteledim,vazgeçtim.Ama Bilgehan hanımla görüştükten sonra tüm endişelerim bitti.Oldukça detaylı muayene ve detaylı bir şekilde bilgilendirme yaptı.Uygun gördüğü teknikle yaptığı ameliyatım çok iyi geçti.İyileşme sürecinde 2,3 gün sıkıntı olabilir ama 1 hafta içinde iyileşeceği söylenildi.Aynen tüm söyledikleri oldu.1 ay önce gözlüksüz,lenssiz sokağa .çıkamazdım,evde iş yapamazdım.Herşey fluyken şu anda sıfır kusur herşey çok net.İyiki Bilgehan hanımla görüşüp fikrimi değiştirmişim. Kendisine ve Kaşkaloğlu hastanesine çok çok teşekkür ederim.Tüm çalışanların çok ilgili lazer ameliyatı düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

Fat*** Ç***
4 ay önce

Uzun bir süre yaşadığım yakın görme kusuru hayatımı çok zorluyordu. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine hastanenize başvurdum ve ilgi ile karşılandım. Bilgehan hanıma muayene olduktan sonra yaklaşık 3 ay sonra ameliyat olmaya karar verdim ve son derece memnun ve görür vaziyette ameliyattan çıktım.Hiçbir ağrı ve acı yaşamadım.Bunca zamandır bekleyip korktuğum içinde ayrıca kendime kızdım.Bilgehan hanıma,ekibine ve hastanenize çok teşekkür ederim.Yeniden doğmuş gibiyim.

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena için online veya telefonla randevu alabilirsiniz.

Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena Kaşkaloğlu Göz Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Hastalıkları uzmanıdır. Kuru göz sendromu, Presbyond (Yakını ve uzağı gözlüksüz görme), Göz Infeksiyonları, Lazer İle Göz Tedavisi, Retina Problemleri, Keratokonus, Göz Operasyonları, Glokom, Katarakt, Miyopluk, Retina Dekolmanı, Retina, Göz Kuruluğu, Göz Iltihabı, Hipermetropi alanlarında hizmet veriyor ve Gözlük, Excimer lazer, Katarakt ve refraktif cerrahisi, Intralase - lasik, Katarakt ameliyatı, Katarakt cerrahisi, Cross Linking (Çapraz Bağlama), Korneal ring (kornea içi halka), Göz kapağı germe, Multifokal göz içi lensleri, Blefarospazm tedavisi, Intraoküler basınç ölçümü, Makula ödemi, Blefaroplasti, Retina dokalmanı düzeltimi, Retina laser fotokoagulasyonu, OCT (Optik Koherens Tomografi), hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir.

Kapat
Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena
Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena
İzmir - Kadın Hastalıkları ve Doğum

Talep Edin

Kapat
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-mail adresinizi bırakın ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kayıt Ol
Çerez Politikası

Çerezler (cookie), doktorsitesi.com web sitesini ve hizmetlerini daha etkin bir şekilde sunmamızı
sağlamaktadır. Çerezlerle ilgili detaylı bilgi için Gizlilik Politikamızı ziyaret edebilirsiniz.

Anladım
Facebook Twitter Instagram Youtube
Uzmanlık Alanları
Şehrinizde Doktor Bulun