Prof. Dr. Ferhat Çatal Muayenehanesi

Prof. Dr. Ferhat Çatal Muayenehanesi

Ankara
5.0

Prof. Dr. Ferhat Çatal Muayenehanesi kurumumuzda toplam 1 uzman bulunmaktadır.

Prof. Dr. Ferhat Çatal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

,

Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

En yakın müsaitlik ...
5.0
Prof. Dr. Ferhat Çatal Muayenehanesi

Sağlık Hizmeti Verilen Branşlar
  • Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Adres

Yıldırım Kule, Mevlana Blv. No: 221/83, 06520

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara

Değerlendirmeler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
PB
Poy***** B*****
23 Oca 2023 eklendi.

Cok guler yuzlu cocuklari cok seviyor belli. Cok iyi karsiladi. Herseyi en ince noktasina kadar sordu

YU
Yas***** U*****
1 Ara 2022 eklendi.

Ferhat hocanın profesyonelliğini kapıdan girer girmez anlıyorsunuz.Bebeğimin 1.5 ayında ortaya çıkan alerjisi sonucu tanıştık.Öncelikle ebeveyn psikolojisinden son derece anlayan hassas bir insan.Hekimliğine zaten diyecek söz yok bebeğimi baştan aşşağı muayene etmekle başlıyor.Soru sormamıza dahi gerek kalmıyor muayene bitene kadar bilgilendiriyor insanı.Alerjisinden ötürü 1 yaş aşılarını çalıştığı hastanede bizzat kendisi bebeğimizi tutarak sakinleştirerek hemşire eşliğinde yaptı.Bu çok değerli bir hareketti bizim için.O zaman bebeğimizin emin ellerde olduğunu daha iyi anladım.Yanında çalışan diyetisyenimiz yeşim hanım da çok çok tatlı bir insan 7/24 ulaşıp bilgi alabiliyorum.Ankarada alerji doktoru arıyorsanız ferhat hoca tercihiniz olsun derim.Bebeğimiz 16 aylık ve şükür çok yol katettik.Sizi çok seviyoruz hocam:)

AT
Ayb***** T*****
21 Eyl 2022 eklendi.

Tanıdığımız bildiğimiz doktor daha önce de gitmiştik.Tanıdığımız gördüğümüz harika bir doktor süper bir insan

SB
Sel***** B*****
10 May 2022 eklendi.

Ferhat hocama yakın bir yerde çalışıp şehrin dört bir yanından geldiklerine bizzat şahit oldum, ve kızımda çoklu gıda alerjisi çıktı gözüm kapalı tercihim hocam oldu iyiki tanımışım herşeyimizle dört dörtlük ilgilenen güler yüzlü bir doktor inşallah birlikde en kolayından atlatıcaz bu süreyi hemşire hanımlara güler yüzleri ve ilgileri için ayrıca teşekkür ediyorum.. pırıl pırıl herşeyiyle gözüm kapalı güvenebilcegim yer.

BY
Bar***** Y*****
20 Haz 2020 eklendi.

Hocamız gerçekten çok sıcakkanlı ve her türlü yorum ve görüşe açık. Çok sabırlı. Sorularımızı şikayetlerimizi sonuna kadar dinliyor, anlıyor ancak ondan sonra teşhis ve tedavi sürecine başlıyor. Donanımı fevkalade. Egosuz ve kibirsiz. Haftasonları dahi soru sorsak hemen dönüyor. Maddiyat ikinci planda. Doktor gibi doktor. Aklıma tek bir negatif taraf gelmiyor. Allah yolunu açık etsin.

Fer***** Ş*****
20 Haz 2020 eklendi.

2016 yılında oğlumuzun alerjik astım tedavisi için Ferhat hocamızla yollarımız kesişti. İyi ki de kesişmiş. Oğlumuzun yıllardır kronikleşen öksürükleri, nefes darlığı, hocamızın hızlı ve etkili tedavisi sayesinde son buldu. En panik olduğumuz anlarda dahi hocamız bir telefon kadar uzağımızdaydı her zaman. Pandemi sürecinde, muayenehanesinde aldığı hijyen tedbirlerini anlatmama gerek dahi yok. İnanın bu süreçte üzüleceğiniz tek nokta, maskeden dolayı Ferhat hocanın güzel gülüşünü görememek olur 🙂 Babacan tavırları, güleryüzü, anlayışı ve sabrı İçin kendisine sonsuz şükranlarımızı sunarız.. Allah sizi başımızdan eksik etmesin Ferhat hocam iyi ki varsınız 🙏

RO
Rab***** O*****
20 Haz 2020 eklendi.

Ferhat bey için nekadar yazsam yetersiz gelir. Daha içeri girer girmez güleryüzü ve ogluma ilgisi okadar güzeldi ki oglum hiç ağlamadı.Normalde kıyamet kopardı. Daha önce doktorlara kaç kez gittim ve alerji bile söylenmemişken doktor bey alerjisini stadı,sebebi de buldu ve tedaviyle tamamen düzeldi. Oglumun rahatsizlandiginda yakindan takip ettigi ve istedgimiz zaman ulasabildigimiz oglumun butun sikintilariyla yakindan ilgilendigi canim doktorumuz Allah razı olsun kendisinden

MK
Mer***** K*****
20 Haz 2020 eklendi.

Kızıma hamileyken 1 böbreği büyüktü ve doğunca çok çok araştırma yaparak böbrek üzerine uzman bir çocuk doktoruna götürdük tahlil vs yapmadan antibiyotik başlattı kızım daha 10 günlükken.Ondan sonra kızım hiç susmadı hep ağladı hep ağladı 2 çocuk doktoruna gittik ve kolik denildi ama yok kolik değildi ben hissediyordum. 1 gece hiç uyumadım internette araştırdım ve Ferhat hocaya içimden bir ses götürmemi söyledi. 2 aylıkken biz Ferhat hocayı tanıdık hemen idrar ve gaita testi istedi ve kızımın alerjik olduğu ortaya çıktı antibiyotik ve takviye ettiğimiz mama daha da sancısını arttırmış. Böbrek ultrasonuna girdi ve idrar testine bakıldı böbrekleri normale dönmüştü yani kızım boşu boşuna antibiyotik almış oldu! Hemen mamayı kestirdi, sütümü artırımam için bir liste verdi, biberonu bırakmamı yoksa meme reddi olacağını söyledi ve bana yememem gerekenler listesi hazırladı. Evet kızım bi anda bıçak gibi ağlamaları kesildi kızım uyuyordu. Ferhat hocayı dinlemeyip biberona devam ettim ve evet meme reddi yaşadım 4 ay meme reddi yaşadık bu 4 ayda hep psikolojik olarak destek oldu. Kızım 2 yaşına kadar emdi. Kızım alerjik olduğu için çok hastalanır Ferhat hocaya ne zaman bir şey danışacak olsam hep geri dönüş sağlar. Tuvalet eğitiminde bile o kadar çok desteği oldu ki sorunsuz atlattık. İlaçların içeriklerine o kadar dikkat eder ki kendi çocuklarına nasılsa hastalarına da öyle yaklaşır. Önce Allah’a sonra Ferhat hocaya emanettir kızım. En en önemlisi kızım Ferhat hocayı çok sever.

Hak***** Ö*****
30 Haz 2019 eklendi.

Ferhat Hocamız benim çok uzun yıllardır tanıdığım ve her zaman da iyi ki tanımışım dediğim çok özel insanlardan birisi. Hani biz çocuklu Ailelerin hayatımızdaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız hastalandığında hep aradığımız, araştırdığımız, çevremize ve tanıdıklarımıza sorduğumuz bir hekim tarzı vardır ya: Aman gideceğimiz doktorumuz konusunda en iyilerinden biri olsun, ama aynı zamanda da hastasına değer veren, vicdan sahibi, güven duyacağımız, ilgili, güler yüzlü ve merhametli bir insan da olsun diye dua ederiz, kılı kırk yararız. İşte çok aramadan tüm bu vasıfları taşıyan, hatta bu övgülerin bile bence yetersiz kalacağı harika bir insan ve konusunda da çok iyi bir hekim Ferhat hocamız. Eğer bir gün sizin de yolunuz kesişir ve tanışma şansınız olursa hocamızla, eminim bu duygularımı siz de hissedeceksiniz. Hatta ilk kez tanışmış gibi değil de, sanki hocamızı yıllardır tanıyormuşsunuz gibi kendinize yakın bulacaksınız. Ben en son geçen hafta, çocuğumun Allerjik öksürük nöbetleri nedeniyle muayene ve alerji testleri yaptırmak amacıyla hocamıza randevu alıp gittim. Testleri yapıp tedavisini düzenledi hocamız, şimdi çok rahatladı oğlum. Bu vesileyle, kendisine burdan teşekkür etmek için de bir fırsat bulmuş olayım. Ferhat hocam her zamanki gibi ilginiz, içtenlikle gösterdiğiniz sevgi ve güler yüzünüz, anlayışınız, aynı zamanda da çocuğuma verdiğiniz şifa ve mutluluk için tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız hocam.

ÇÖ
Çağ***** Ö*****
5 Ara 2018 eklendi.

Çocuk Polikliniğine oğlum Çağan Özer'i 5 Aralık 2018 tarihinde saat 12:45 randevu saatinde Prof.Dr. Ferhat Çatal'a muayene için getirdim. Doktorumuzun ve hastane çalışanlarının ilgisinden çok memnun oldum. Hocamızın ilgisi ve akademik bilgisi ve hastane personelinin dahi olmak üzere güler yüzlü nazik ve içten davranışlar sebebi ile teşekkür ederim.

İlgi Alanları

Adenovirus Enfeksiyonu Ailevi Akdeniz Ateşi (Fmf) Akciğer Hastalıkları Akut Bronşit Akut Poststreptokokkal Glomerulonefrit Akut Romatizmal Ateş Alerji Alerji Testleri Alerjik Bronşit Alerjik Deri Hastalıkları Alerjik Dermatit (Alerjik Deri Hastalığı) Alerjik Nezle Alerjik Rinit (Saman Nezlesi, Bahar Nezlesi) Allerjik Astım Allerjik Kontakt Dermatit Allerjik Rinit Alt Solunum Yolu Enfeksiyonu Anafilaksi Anjioödem (Yüz, Göz Ve Dudakta Şişme) Aşılama Ve Bağışıklama Astım Astım Bronşit Ateş Atopi Atopik Dermatit Atopik Dermatit (Alerjik Egzama) Bademcik Hastalıkları Bağırsak İltihabı Bağışıklık Sistemi Problemleri Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi) Bebek Ve Çocuk Sağlığı Bebeklerde Gaz Sancısı (Colic) Besin (Gıda) Alerjisi Besin Allerjisi (Gıda Alerjisi) Beslenme Böcek Alerjisi Büyüme Ağrısı Cilt Kaşıntısı Çocuk Alerjisi Çocukta Kulak Hastalığı Demir Eksikliği Egzama Enfeksiyonlar Epstein-Barr Virüsü (ebv) Ev Tozu Alerjisi Grip Aşısı Grup B Streptokok Enfeksiyonu Hipogammaglobulinemi Hırıltılı Solunum Hışıltılı Çocuk İnek Sütü Alerjisi İshal İsilik Kalbin Hızlı Atması Kardiyolojik Hastalıklar Karın Ağrısı Kawasaki Hastalığı Kronik Bronşit Krup Kulak Enfeksiyonları Nefes Darlığı Öksürük Otoimmun Hastalıklar Periyodik Ateş Sendromu (PFAPA Sendromu, Tekrarlayan Ateş Sendromu) PFAPA Pnömoni Prematüre Doğum Respiratuar Sinsityal Virüs Enfeksiyonu Rinit Rotavirüs İshali Sinüzit Sık Tekrarlayan Enfeksiyon Soğuk Algınlığı Solunum Yolu Enfeksiyonu TRAPS Tüberküloz Ürtiker Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu (ÜSYE) Yenidoğan Hastalıkları Yenidoğan Sarılığı Yenidoğan Takibi Zaatüre Daha fazla ilgi alanı

Ücretsiz Randevu Oluşturun

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir.

Kapat

Talep Et

Kapat
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kayıt Ol
Facebook Twitter Instagram Youtube