Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran

Diş Hekimi, Diş Protez Uzmanı - İstanbul

Estetik Porselen, Full Porselen, Hassas Bağlantılı Protezler

Randevu Al 0 (850) 474 23 13 Soru Sor

Diş Hekiminin Adresi

NİSPETİYE MAH. BAŞA SOK. ALEMDAR APT. 9-B LEVENT BEŞİKTAŞ  Beşiktaş, İstanbul
Üni Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Ahmet Mustafa Kurtaran Hakkında

Ahmet Mustafa Kurtaran Kimdir?

İstanbul’da doğdu. 1964’te TED Ankara Koleji’nden, 1970’de Hacettepe Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu.

Hacettepe’de (1971) ülkemizin ilk bilimsel implant çalışmalarını başlattı.

İmplantlarla ilgili “Protez Doktoru” (1974) ve protez “Doçenti” unvanını aldı (1978). Günümüze kadar 16.000’in üzerinde implant uygulaması yaptığı tahmin edilmektedir.

Estetik diş hekimliği ve İmplantlar yanı sıra Hacettepe’de “Çene-Yüz Protezleri” birimini de kurdu, kanser, dudak-damak yarıkları ve kazalar sonrası oluşan sorunlara, “plastik cerrahi” ve “KBB” işbirliğiyle vaka uygulamaları, mezuniyet önce ve sonrası eğitimleri gerçekleştirdi.

Diş hekimliğinde ergonomi, klinik-muayenehane kuruluş ve yönetimi konularında da çalışmalarda bulundu. Hacettepe Diş Hekimliği Fakülte binası, SSK Ankara Diş Hastanesi, Başkent İstanbul Diş Klinik binaları danışmanlığı ile çeşitli diş klinik ve muayenehane tasarımları yaptı.

1984 de üniversiteden ayrılarak, İstanbul Fransız Pasteur Hastanesi´nde “Uni-Dent Diş Merkezi” adı altında ülkemizin ilk multi-disipliner klinik, laboratuvar ve eğitim merkezini kurdu.

1987’de Dünya Markası Vita Porselenleri "Türkiye Bilimsel Danışmanlık ve Temsilciliğini” üstlendi. Diş hekimleri ile diş teknisyenlerine yönelik ulusal ve uluslararası 70’in üzerinde “uygulamalı porselen kursu” düzenledi, o yıllarda 5 olan ülkemizde ki porselen laboratuvar sayısının 256’ya ulaşmasını sağladı.

Doç. Dr. Kurtaran’ın 1970’lerden günümüze 60.000’in üzerinde porselen ve sabit köprü protezi yaptığı tahmin edilmektedir. İmplantoloji, estetik diş hekimliği ve porselen uygulamaları hakkında, ulusal ve uluslararası 100’ün üzerinde araştırma, tebliğ ve makaleye imza atmıştır.

Estetik Diş hekimliği Akademisi (EDAT)’ın kurucularından olup halen ICOI, ISDC, EADC ve EDAD gibi bilimsel derneklerin üyesidir.

 Doç. Dr. Kurtaran 1969 yılında, Doğan Canku ve Selami Karaibrahimgil ile “Modern Folk Üçlüsü” isimli müzik topluluğunu kurdu. 36 ülkenin, 57 kentinde, 300’ün üzerinde konser, TV ve radyo programı yaparak, Türk kültür ve sanatının tanıtılmasına da katkıda bulundu. 5 LP, 14 adet 45´lik ve 4 CD yaptı. Eurovision Şarkı Yarışması´nda Ayşegül Aldinç ile ülkemizi temsil etti, Seul Şarkı Yarışmasında (1981) Nükhet Duru ile “en iyi performans” ödülü ile 1.cilik elde etti.

1997’de; mezun olduğu TED’in, “TED İstanbul Koleji” kurucularından oldu. Eğitimde “Atatürk ilkeleri” ile “Laiklik” konularında konuşmacı ve yönetici olarak görevler aldı.

TED İstanbul Koleji´nde 2000 yılında “Sevgi ile Elele” projesi ile Ermeni, Rum ve Musevi Okulları ile ‘din ve kültürlerin birleşimi amaçlı’ “Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz” adı altında müzik, resim, edebiyat, kültür birleşim projelerini başlatıp, devamında destek oldu.

Görev aldığı sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra; “Dünyanın Düzeni, Varoluş ve Yaratılış” ile ilgili ve “Dinlerle, İnanç Felsefelerinin Barışması” konularında konferanslar vermekte, açık oturumları yönetmektedir.

Dünya ülkeleri arasında, "Evrensel Kardeşlikten Dünya Barışına Çağrı” adı altında her yıl 1 Kasım’da İstanbul’da yapılmakta olan “Dünya Kardeşlik Birliği” uluslararası toplantılarına 2000’li yıllardan günümüze oturum başkanlığını yürütmektedir.

Bilimsel anlamda “Diş Hekimliğinde Muayenehane Yönetimi” ile “40 Yıldır İmplantlarla, Hâlâ İşin Başındayım” adlı 2 kitabı yanı sıra, felsefi konuları içeren “Tekris”, “Anadolu’dan Doğan Güneş”, “Dinsiz ilim, ilimsiz Din Olmaz” adlı diğer 3 kitabı daha bulunmaktadır.

2008 yılında, İstanbul Başkent Hastanesi diş kliniklerini kurmuş, 8 yıl klinik şefliği ile bilimsel direktörlüğünü yürütmüştür.

Dr. Kurtaran “50.yıl Dişhekimliği” brövesine sahip olup, uzmanlardan oluşan kliniğinde “estetik diş hekimliği, protez, implant” konularında çalışmalarına devam etmektedir.
 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

The Founder and Uni-Dent Clinic Director Assoc. Prof. Dr. Ahmet Kurtaran was born in İstanbul.

He had his primary and high school education at TED Ankara College and he graduated from Hacettepe University School of Dentistry in 1970.

He started his implant studies at ‘Implant Research Department’ in Hacettepe University in 1970.

He earned his Ph.D in 1974 as ‘Implantologist and Prosthodontics Specialist’ and earned his Associate Professor title in 1978.

After resigning from the University in 1984 he established the first multidisciplinary private Dental Surgery Laboratory of Turkey in İstanbul Pasteur French Hospital.

He organized and taught several lectures and training courses on dental esthetics, dental ceramics and oral implants.

He has more than 100 national and international research publications and articles on esthetic dentistry, prosthodontics, implantology and clinic management.

He is a member of scientific associations such as ICOI, ISDC, EADC and EDAD.

He also managed and directed Başkent University Dental Clinics from 2008 until 2016.

He has 50 years of experience on dentistry, and he applied around 16,000 implant cases and more than 60,000 fixed porcelain crowns and bridges during this period.

Unident Dental Clinics have modern equipment with relaxed atmosphere for patients’ comfort. Clinic is in an easy to reach area in Levent-İstanbul and close to several high quality hotels.

The Clinics and Laboratories are professionally managed with staff who are all specialized in their branches with skillful support staff of dental technicians.

Besides Dr. Kurtaran being a dentist, in 1969 he established the music group ‘Modern Folk Trio’ with Selami Karaibrahimgil and Doğan Canku. He helped for the presentation of Turkish culture and art by performing many concerts, TV and radio programs in 74 cities of 36 different countries. The group has 5 LP’s, 14 cassettes and 5 CD’s.

In addition to taking part in many social activities, he worked as a founding member of TED İstanbul College in 1997.

Dr. Kurtaran is now in his 50th year of dental practice and Unident has 35 years of successful history serving patients in İstanbul.

UNİDENT is “the FİRST and the BEST of the TOWN”…

Diploma aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
İlgilendiği Hastalıklar
 • Estetik Porselen
 • Full Porselen
 • Hassas Bağlantılı Protezler
 • Kısmi Protez(Diş)
 • Overdenture Protezler
Tedaviler
 • Dental İmplantlar
 • Estetik diş hekimliği
 • Estetik diş hekimliği uygulamaları
 • Estetik dolgu
 • Estetik dolgular
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 23 13

Ahmet Mustafa Kurtaran Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

in..tsever
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 17-12-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran ile nasıl iletişime geçerim?
Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 23 13

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran için nasıl randevu alabilirim?
Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran Üni Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran Diş Hekimi, ,Diş Protez Uzmanı uzmanıdır. Dental İmplantlar, Estetik diş hekimliği, Estetik diş hekimliği uygulamaları, Estetik dolgu, Estetik dolgular, Implant protez, Implant üstü protezler, İmplant uygulaması, İmplantoloji, Protez tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Estetik Porselen, Full Porselen, Hassas Bağlantılı Protezler, Kısmi Protez(Diş), Overdenture Protezler hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran için muayene ücreti nedir?
Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Doç. Dr. Dt. Ahmet Mustafa Kurtaran hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

.