Alerji Hastalıkları - Sorular ve Uzman cevapları

Seçtiğiniz kategorilerde uzmanlarımız tarafından toplam 4 soru cevaplandı.

Alerjik Astım

Hocam merhaba, alerjik astım teşhisi için hangi testler yapılıyor? deri testi, kan testi, solunum testi ?Kaç gün önceden, kullanılan alerji hapları kesilmeli?Antibiyotik, ağrı kesici testleri etkiler mi ? Çok sağ olun.

20 Ocak 2021 01:21
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy Doktora Sor

Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy tarafından cevaplandı.

Dahiliye alanı

Hocam ben 17 yaşındayım gözlerim bir soluk görüyor ve kendimi böyle çok tuhaf hissediyorum midem bulanıyo sürekli göz ve nöroloji doktorlarına gittim hepsi temiz çıktı dahiliyle alakalı bir sıkıntı olabilirmi hangi tektikler yapılmalıdır ??

12 Şubat 2018 20:01
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy Doktora Sor

Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy tarafından cevaplandı.

Metal alerjisi

Hocam iyi çalışmalar ben bundan 2 sene önce metel kaplamalı protez diş yapışmıştı 4 adet sol üst tarafa ozaman herhangi bir şikayetim yoktu bundan 5 ay önce sol alt tarada 3 metal kaplamalı protez yapıldı hiçbir test yapılmadan sol alt taraf takıldıktan sonra benim boynumda ensemde sırtımda karıncalanma ağrı kaşıntı nefez darlığı oldu ama öyle böyle değil tarifi yok sonra faranjit oldum faranjit tedavi edildi sonra başka bir diş hekimine gittim bana bunun nedeni alerji olduğumu söyledi ve yapılan dişleri hemen söktü tum dolguları da 15 gün oldu bende fazla olmasada hala ağzımın içinde sivilce gibi üst damağımın kenarlarında ve yanak içi kenarlarımda var bana denilen zamanla geçer vücut bunu atar dediler ama ben bunları uzunca bir süre ağzım...

25 Eylül 2017 10:16
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy Doktora Sor

Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy tarafından cevaplandı.

hiv testi hakkında soru

hocam ilişkiden 1 sene sonra 3 kere hiv testi yaptırdım tekrar yaptırmama gerek varmı

19 Şubat 2016 17:59
Prof. Dr. Osman Şener Doktora Sor

Prof. Dr. Osman Şener tarafından cevaplandı.

Facebook Twitter Instagram Youtube