ÖH
Soru Sahibi
12 Şubat 2017 01:28

zigoma ankrajı

İyi günler Serkan bey, benim 3mm kadar open bite sorunum var.Cerrahi yöntemle arka azı dişler gömülerek öndeki kapanışın düzeltilebileceği söylendi. Bu ameliyat hakkında bilginiz var mı ağrısı acısı, ameliyatın ne kadar sürdüğü ve iyileşme süreci hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Bir de zigoma ankrajı ameliyatında da sarpe ameliyatındaki gibi kemik vs. kırılıyor mu? Sorumu yanıtlarsanız sevinirim, teşekkürler, iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serkal Arman
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Hasan Bey selamlar, Zigoma ankrajında ''ameliyat'' kelimesi benim için biraz fazla iddialı geldi:) Zigoma ankrajı dediğiniz olay, zigoma olarak tabir edilen (Üst çene azı dişlerinizin üstünde kalan kısım) bölgeye sağlı sollu mini vidalar (implant ) yerleştirilerek, bu vidalardan ankraj (destek) alarak üst dişlerinizin gömülmesi olayıdır. Herhangi bir kemik vs.. kırma durumu söz konusu değildir... İnternette ''posterior intrusion with zygoma implants'' diye aratırsanız bir çok video vs.. görebilirsiniz Geçmiş olsun...

12 Şubat 2017 14:27