1 Ağustos 2011 17:47

Merhaba iyi çalışmalar Serkal Bey...benim ön dişlerimde biraz eğrilik var.S

Merhaba iyi çalışmalar Serkal Bey...benim ön dişlerimde biraz eğrilik var.Size sorum 20lik dişlerim çekilince dişler biraz geriye doğru gidip görüntüde değişme olur mu acaba? Yoksa aynı görüntüde mi kalır? Teşekkür ederim,kolay gelsin...

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Serkal Arman
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Şebnem Hanım merhaba, 20 yaş dişlerinizin alınması (Olağan dışı bir gelişme olmadığı takdirde) öndeki dişlerinizde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. En azından günümüze kadar olan literaturlerde ""20 yaş dişlerinizin çekimiyle ön dişlerde bir değişiklik meydana gelmesi rastlanan bir sonuç değil"" diyebilirim

2 Ağustos 2011 11:57