23 Ağustos 2015 20:24

zayıflık sorunu

iyi akşamlar hocam ben 18 yaşındayım 50 kiloyum yüzden olsun bedenden olsun kilo alamiyorum zayifim cevremdekiler görünce ne kadar zayıfsin gibi tepkiler alıyorum ve bu benim psikolojimi bozuyo sizce ne yapmalıyım bu yasta normal midir ya da önerebileceginiz şeyler varsa söyleyin ne olur

2 cevap
Cevaplar (2)

boyunuz kaç ona göre beden kitle indeksiniz eğer 18,5 ve üzerinde ise normal kilodasınızdır, çevredeki tepkileri ciddiye almayın. BKİ hesaplamak için kilonuzu boyunuzun metre cinsinden karesine bölün. örneğin 50 kilosunuz boyunuz 160 cm o zaman beden kitle indeksiniz 50/ ( 1.6 * 1.6) = 19.5 olur. örnek işleme göre siz de kendi BKİ'nizi hesaplayabilrsiniz.

24 Ağustos 2015 11:26
Soru Sahibi

Teşekkürler :-)

24 Ağustos 2015 17:54

rica ederim

25 Ağustos 2015 16:34