ts
Soru Sahibi
2 Şubat 2020 21:36

yüzümün sol tarafı uyuşma

hocam merhabalar hocam ben 19 aralıkda 20 yaş dişimi çektirdim ve yaklaşık 3 hafta sonra yüzümün sol tarafı elmacık kemigi ve bir gün sonrası dudak yanı ve burun kenarı uyuşmaya başladı daha sonra gecti ve hafta sonra tekrar başladı bu sefer yanaklarım ve şiddetli olmaya başladı. yüzümde gerginlikde olmaya başladı. hocam yaş dişimin yanında diş olmadıgı için bastırarak çekti bu durumda da trigaminal nevraji sinirlerine zarar vermesinden korkuyorum çekilen dişimin tarafında çok olmayan agrılar var ama küçük küçük agrılar olup geciyor. hocam beyin mr normal kan testleri normal bir kaç deger hariç, idrar tahlili normal.28 yaşındayım. sinir sıkışması veya omurilik tümörleri de bu uyuşmaları yapar mı hocam nasıl bir yol izlemeliyim lütfen bilgi veriniz. çok teşekkür ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ramazan Sarı
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Çok geçmiş olsun. Sizi bir muayene etmek isterim. Bazen diş kökünü içeren ki sizinki öyle tedaviler sonrası nevralji gelişebiliyor. Tedavisi mümkün. sorunuza cevaben omurilik tümörlerinin yansıması böyle olmaz.

4 Mart 2020 12:51