TG
Soru Sahibi
10 Aralık 2013 11:35

Yutkunurken Boğazda Birşey Hissediyorum

Sayın Ziya Bey, Son zamanlarda karnımda şişkinlik ve yediklerimin boğazıma gelmesi, aşırı geğirme, boğazımda yanma ve yutkunduğumda boğazımda bir cisim hisettme şikayetleri ile doktora gittim. Dün endoskopi (gastroskopi)yapıldı. Endoskopi Gastroenterohepatoloji uzmanı tarafından yapıldı.Tanı olarak kardioözofajial sfinkter gevşekliği ve pangastrit hali yazıyor. Gerekli ilaçlar verildi. Midemden su alınmış biyopsi yapacaklarmış. Fakat benim asıl korktuğum konu boğazımda hissetiğim cisim takılması Yemek borusu ve midene baktık birşey görmedik dedi. İnternetten araştırdığım kadarı ile boğaza takılan cisimler gırtlak ve yemek borusu kanseri belirtisiymiş. Acaba ne yapmam lazım. Başka hangi doktora gitmem lazım. Yoksa bu takılma hissi şu anki rahatsılığımdan dolayımıdır. Kanser olsaydım bu endoskopide belli olurmuydu. Sizden ricam lütfen beni aydınlatırmısınız. Teşekkürler, iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. M. Ziya Mocan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Birkaç testiniz daha gerekiyor psikolojikte olabilir irtibat tel *** *** **

16 Aralık 2013 21:01