ÖA
Soru Sahibi
4 Mart 2021 09:03

Yürüyememe

4,5 aylık bir kedim var gayet saglikliydi, cuma günü veterinere lösemi aşısı için götürdum, veteriner öncesi hiçbir problemi yoktu, Aşıdan sonra eve gelince kedim yürümek istemedi arka ayaklarına basmak istemedi, veteriner ile gorustum, Pazartesi, salı günü veteriner ve hayvan Hastanesi'ne götürdüm. Rotgen ve kan tahlili yapildi bir sorun gözükmedi, ancak kedinin bağırsaklarınin dolu olduğu kabız olduğu için böyle olduğu soylendi. Sizce kabizlik sebebiyle böyle bişey olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun, lösemi aşısı sonrası ateş, halsizlik , iştahsızlık , sürekli uyumak isteme gibi yan etkiler yaşanabilir. Enjeksiyon nereden nasıl uygulandı ? Normalde derialtı uygulanması gereken bir enjeksiyon kas içi yapılmış olabilir mi? Aşı esnasında yada sonrasında bir travma geçirmiş olabilir mi? Aşı ile bağlantılı olduğunu çok düünmüyorum. Fakat Hekiminizinde söylediği gibi ciddi bir konstipasyon sorunu var ise bu yürüme problemi nadir de olsa yapabilir. Lavman sonrası sorun ortadan kalkacaktır.

4 Mart 2021 13:28