AN
Soru Sahibi
21 Ocak 2020 14:35

Yumuşak doku US raporu

Hayrlı günler kolay gelsin hocam 16 aylık kızımın yumuşak doku US raporunda sağ ingunial bölgede 11*7 mm boyutunda yağlı ekoejn hilusu seçilen, ancak asimetrik kalın korteksli lenf nodu mevcuttur(inflame?) Sağdaki lenf nodu yağlı planlarda hafif oranda ekojenite artışına neden olmaktadır.Solda da büyüğü 11*4 mm ye ulaşan 3-4 adet kanlanma artışı gösteren lenf nodu mevcuttur

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba. Bu tarz durumlarda hasta muayene edilmeden, ayrıntılı anamnezi alinmadan net bir şey söylemek cok mümkün degil. Fakat usg ye gore şimdilik cok tedirgin edici bir durum yok. Duruma gore antibiyotik tedavisi başlanıp izlenebilir

21 Ocak 2020 14:43