SS
Soru Sahibi
20 Haziran 2021 11:58

Yumurtalık kanseri mı

Sayın hocam merhabalar sizin değerleri bilgilerinize ihtiyacım var. Yaşım 24 bayanım 9 ay önce sezeryan ile doğum yaptım. Son 15 gündür karnımda şişlik hissediyorum bu genelde üşütünce oluyor. Adetim düzenli geliyor. Adet dışı bir kanamam yok kilo kaybım yok. Doğumdan 10 gün sonra kadın doğum uzmanı ultrasonla muayene de sıkıntı yok demişti. Yanı yaklaşık 8 aydır falan bir daha ultrason çekilmedi. Karın sisligine internetten bakınca over kanseri çıkıyor böyle bir durum söz konusu olabilir mi yani 8 ayda böyle bir durum gelişir mı. Panik atak hastasiyim hocam iki yıl önce fe smear testi yaptırdım temiz çıktı. Ya da over kanseri olsa gün geçtikçe karın buyur muydu. Çok teşekkür ederim şimdiden sayın hocam🙏 kontrole gideceğim fakar sizden bir on bilgi almak istedim .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Selahattin Kumru
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

mutlaka kadın hastalıkarı ve dogum uzmanına gıdın nedenını arastırsınlar. gerekırse baska bolumlerın de bakmasını ısteyeceklerdır. cok gecmıs olsun

28 Haziran 2021 10:47