fe
Soru Sahibi
24 Kasım 2019 13:02

Yumurta kalitesi e2

Mrb hocam2. tedavimiz olumsuz oldu maalesef bu e2 kaynaklı olabilir mi çatlatma iğnesi günü e*** *** ** çıkmıştı ? biz rosi tekniği ile yapmıştık eşimde azosperm var .amh 2.9 16 ortalama folikül var ama 7 yumurta toplandı dirençli dediler günde 300 gonal oldum 14. Günde toplandı 7 yumurta dan 5 döllendi 2 tanesi 3. Güne geldi 8 hücreli transfer oldu önceki denemede döllenme oldu ama embriyo oluşmadı pco yok ama ohss oldum ilkinde hocam sormak istediğim 1. Yumurta kalitesi için ne yapabilirim lütfen yardım edin 2. Embriyo 2.gün transfer etmek şansı artırırmı çünkü fazla embriyomz olmuyor 3.E2 yumurta kalitesini ve tutma şansını azaltırmı.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Ege
Histoloji ve Embriyoloji

Omega 3 ve D bir. Almanızı öneririm..

24 Kasım 2019 13:04
fe
Soru Sahibi

Kullandım hocam d vit ve omegayı ?başka ne yapabilirim birde 2. gün embriyo su hakkında ne düşünüyorsunuz

25 Kasım 2019 10:17
Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Ege
Histoloji ve Embriyoloji

E2 yumurta kalitesini gösterir.. tutunma ile ilgisi yok. 2. Gün embryo transfer edilebilirctabii. Ama canlılığı az ise tutuklayabilir.

25 Kasım 2019 12:26
Dr. Öğr. Üyesi Sevinç Ege
Histoloji ve Embriyoloji

2. gün embryosu canlılıgğı az. Ama gnede belli olmaz. rahim duvarına yapışırsa gebeliği başlatabilir. Nol şans dilerim.

25 Kasım 2019 17:45