ob
Soru Sahibi
21 Ocak 2016 09:22

Yorumunuz çok önemli çok zor durumdayım.

22 yaşındayım. Bu yaşıma kadar hep karşı cinsimden hoşlandım. 1. sınıfta aşık olduğum kız vardı küçükken birisinden hoşlanmıştım. Ardından ileriki zamanlardada öyle. Bu zamana kadar 4 ilişkim oldu birisi 2 sene olmak üzere. Hatta ailemle bile tanıştırdım sözlenme noktasına kadar gelmiştik ama terkedildim bundan 7 ay önce. Yani burada belirtmek istediğim ben böyle birisiyim. Ancak sorum şu; Ben 14 15 yaşlarda iken girişken değil utangaç çekingen biriydim ve hiç kız arkadaşım yoktu. ve tabi cinsel olarak merak vardı. Bu merak beni o zaman kötü bir yere itti, hemcinsim ile bir münakaşa oldu (eşcinsel olarak adlandırılıyor) ve tabi sonra olmadı ve büyüdüm dediğim süreçleri yaşadım. Bunu önceleri takıntı etmiyodum aklıma gelip gidiyordu takılmıyordum. Ama yaklaşık 4 aydır beni yiyip bitiriyor. İlk zamanlar kendimi eşcinsel sanmaya başladım böyle yaptıysam demek ki böyleyim diye internette araştırdım ettim kafayı yiyordum. Psikiyatriye gittim anlattım bana seroquel diye bir ilaç verdi. Her neyse bu düşüncelerim gitti gibi oldu ama içimde kocaman bir sıkıntı hissizlik aileme anneme babama kardeşlerime karşı bile hiç bir şey hissedememe. Sabahları bu aklımda uyanıyorum içim sıkılmış acıyor resmen sıkıntıdan o gögsümün ortasındaki acı hiç geçmiyor. Neden böyle bir şey yaptım zamanında bilmiyorum ama keşke yapmasaydım çok kötüyüm. Mesela suan yine acaba ben eşcinsel miyim? gibi sorular aklımı yiyor kendi kendime erkeklere bakıyorum hoşlanıyor muyum diye kafayı yedim. Cinsel isteksizlik başladı. Cinsel terapi yerleri varmış ancak seansları çok pahalı madddi olarak durumum el vermiyor. Sizin görüşleriniz çok önemli çok hassas bi konu ben hayattan koptum resmen ölü gibi yaşıyorum bazen aklıma intihar bile geliyor. Kendimi kirli değişik suçlu gibi hissediyorum. Lütfen ne yapacağım ben.

1 cevap
Cevaplar (1)

Baran Bey merhabalar ;cinsel yönelimin zamanla insan yaşamı içinde değişkenlik gösterebileceği ve dalgalanmalar olabileceği bilinmektedir. Çünkü insan cinselliği çok boyutludur ve bireyin cinselliğiyle ilgili birçok özellik zaman içinde değişiklikler gösterebilir. Bu bağlamda ilk başta cinsel yönelim değişmese de cinsel yönelimin bileşenleri olan cinsel istek, ilgi, düşünce ve davranışlarla ilgili "istemli ve bilinçli" değişiklikler olması mümkündür. eşcinsel yönelimi olduğu halde korku, kaygı, suçluluk ve utanç duygularından dolayı heteroseksüel bir yaşamı tercih eden birçok birey bulunmaktadır. Yani eşcinsellik olgusu ancak siz rahatsız olduğunuz zaman bozukluk olarak adlandırılabilir. Sizin gibi cinsel yönelim karmaşası yaşayan bireyler gerektiğinde ruh sağlığı uzmanlarından (psikoterapist ) yardım alarak, bütünlüklü bir cinsel yönelim kimliği geliştirebilmektedirler . Maddi olarak sorun ettiğiniz durumları da terapistiniz ile iş birliği yapıp maddi kaynağınızın yeteceği şekilde seanslarınızı planlayabilirsiniz.Sağlıkla kalın

21 Ocak 2016 17:58