BT
Soru Sahibi
22 Mart 2023 18:28

Yoğun kaygı

Hocam merhaba. 30 yaşındayım. 6 şubat depremlerini yaşadım ve yüksekten atlama sonucu iki ayağım kırıldı. Şu an yürüyemiyorum. Evden pek dışarı çıktığım söylenemez. Bu durum benim kaygılarımı tetikledi. Örneğin geçmişte yemek yerken nefesim kesilmişti ve 1 aydır yemek yerken bir şeyler içerken bogulurum korkusu yaşıyorum. Bunun haricinde mutsuzum. Gelecek için ümitsizim. Psikiyatriye gittim ve iki haftadır Citoles 10 mg kullanıyorum ama hala durumumda bir değişiklik yok. Özellikle akşamları endişeli oluyorum ve akşam yemeklerini neredeyse hiç yiyemiyorum. Bana ne öneriyorsunuz hocam? Citoles yeterli olur mu? Bu ilaç ne zaman etkisini gösterir? Şimdiden teşekkür ederim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Citoles kaygı bozukluğunda etkili bir antidepresandır. Etkisi 2 hafta gibi bir sürede başlamaktadır. Bununla birlikte sıkıntı durumunuza göre dozunu arttırmak ve/veya yanına belirtilerinize göre farklı ilaçlar eklemek uygun olacaktır. Kendisine durumunuzu bildirmenizi öneririm. İyi günler dilerim.

25 Mart 2023 11:07
BT
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam. İlacın etkisini hissetmeye başladım. Ruh halime iyi geliyor sanki; ama özellikle yutma fobisine çözüm olup olamayacağını merak ediyorum. Son olarak şunu sormak istiyorum: Citoles yutma fobisine iyi gelir mi hocam. Bunun için doz artırımını mı tavsiye edersiniz yoksa farklı bir ilaç mı?

25 Mart 2023 11:30

Merhabalar. Kullandığınız ilaca devam edin. Doz arttırımı gerekli olabilir. Bunun için doktorunuza danışmanızı öneririm. İyi günler dilerim.

4 Nisan 2023 12:57
Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca Psikiyatri

Yazar toplam 70 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Uyku bozukluklari Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Paxera kullanım sonrası acil yardım Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Uykusuzluk Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Fluvoksamin ilaç etkileşimi Uzm. Dr. Gamze Erdoğan Canca
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Sivi Kuçi
Uzm. Dr. Sivi Kuçi Psikiyatri
Facebook Twitter Instagram Youtube