TG
Soru Sahibi
12 Eylül 2021 01:09

Yırtılan kondom sorunu

Merhaba. Erkek arkadaşımla takvimi de gözüken ovulasyon günümden 1 gün sonra ilişkiye girdik. Prezervatifimizin yirtildigini fark ettik. Kesinlikle içime boşalma olmadı dışarıya çıkıp boşaldı.iliskinin başında da prezervatif vardı ancak sonra nasıl olduysa yırtılmış ve çok az bir süre 1 2 dk birlikte olduk o şekilde. Erkek arkadaşım en son 1 hafta önce boşaldıgini söyledi yani eğer zevk suyu geldiyse içinde sperm var mıdır? Veya beni hamile bırakabilir mi? En son Nisan ayında ertesi gün hapı kullandığım için ve çok yan etkisi olduğu için kullanmak istemedim kullanmadım ilişkiye gireli 5-6 gün oldu . Ancak gebe kalmak da istemiyorum risk nedir sayın doktorum? Ayrıca iişkiden 2 gün sonra kan testi yaptırdım negatif çıktı tekrar yaptırmalı mıyım yoksa boşuna kuruntu mu yapıyorum ? Şuan reglime 1 hafta kaldı teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba yumurtlama döneminde olduğunuz için gebelik riski ufak da olsa var. Kan testini çok erken bir dönemde yaptırmıssınız. Kan testi ililkiden sonra en erken 8. günde pozitifleşir. Size tavsiyem adetinizi bekleyin ve gecikme yaşanırsa testinizi tekrarlayın. Sağlıklı günler dilerim

12 Eylül 2021 07:53