SS
Soru Sahibi
31 Ocak 2021 17:05

Yirmilik Diş

Hocam merhabalar 18 yaşındayı sağ üst tarafta yirmilik dişimin bir kısmı çıkmış fakat bu diş sürekli yanağımı ısırmama neden oluyor . Bu diş tamamen çıkınca yanağımı ısırma olayı düzelebilir mi veya komple diş çıktıkdan sonra çekilmesi mi gerekiyor ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Damla Zenar
Diş Hekimi

Merhaba öncelikle geçmiş olsun.. bahsettiğiniz problem geçici olabilir fakat detaylı bir muayene ile bakmak gerekli. Dişinizin sürecek yeri yok ise yanağınızı sürekli ısırıyor olmanız travma sebebi ile istenen bir durum değil . sürmesini beklemeden çekilmesi de gerekebilir. Tekrar geçmiş olsun dileklerimizle.

1 Şubat 2021 08:42