KA
Soru Sahibi
29 Ağustos 2021 02:24

Yenidoğan sarılığı

Hocam merhabalar 5 günlük bir bebeğim var, 38. haftada doğdu. Gebeliğim başladığında bende tiroid sorunu çıktı vardı ve levotiron kullanıyordum. Bugün çocuğumun yüzünde, kol ve bacaklarındaki sarı renkten ötürü kan verdik ve değeri 14 çıktı. %7 kilo kaybı var dendi. Ne yapmamız lazım bilgi verir misiniz? Beyinde sorun oluşur mu? 2 gün sonra ilk kontrolüne gideceğiz, sarılıkla ilgili ne gibi testler yaptırmalıyız?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Kılıçaslan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

sarılık testi yüksek değil ama tekrarlanmalı,bebeklerde görülen birşey bu

31 Ağustos 2021 14:32