MH
Soru Sahibi
15 Nisan 2012 17:00

YENİDOĞAN GELİŞİMİ

hocam iyi çlşmlr,bebğimizin(3 AYLIK) sonuçlarını yorumlrsnz çok seviniriz,saygılarımla. Tam Kan Sayımı Lökosit (WBC)'' *** *** ** - 13.3 x10³/µL Nötrofil oranı (NEUT%)'' *** *** ** - 48 % Lenfosit oranı (LYMPH%)'' *** *** ** - 74 % Monosit oranı (MONO%)'' 11.9 0 - 12 % Eozinofil oranı (EO%)'' 2.04 0 - 7 % Bazofil oranı (BASO%)'' 2 0.0 - 2.5 % Nötrofil mutlak sayısı (NEUT#)'' 2.96 x10³/µL Lenfosit mutlak sayısı (LYMPH#)'' 6.13 x10³/µL Monosit mutlak sayısı (MONO#)'' 1.28 x10³/µL Eozinofil mutlak sayısı (EO#)'' 0.220 x10³/µL Bazofil mutlak sayısı (BASO#)'' 0.21 x10³/µL Eritrosit (RBC)'' 2.8 3.4 - 4.8 x10^6/µL Hemoglobin (HGB)'' 8.8 9.6 - 12.4 g/dl Hematokrit (HCT)'' *** *** ** - 37.5 % Ortalama eritrosit hacmi (MCV)'' *** *** ** - 87.5 fL Ortalama eritrosit hemoglobini (MCH)'' *** *** ** - 29.0 pg Ortalama eritrosit hemoglobin konsantrasyonu (MCHC)'' *** *** ** - 37.0 g/dl Eritrosit dağılım genişliği (RDW-CV)'' *** *** ** - 17.2 % Trombosit (PLT)'' *** *** ** - 530 K/mL

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hale Yener
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hamza bey iyi günler. Bebeğinizin kan değerlerinde anemi (kansızlık) mevcut. Özellikle erken doğan bebeklerde veya bazı sarılık geçirenlerde kansızlık görülebilir.Doktorunuzun önerisi ile izlenmesi gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

16 Nisan 2012 17:55