DB
Soru Sahibi
28 Eylül 2021 11:51

Yazz yeni kutuya regl olmadan başlanır mı

Merhaba hocam, Düzenli olarak 3 aydır Yazz doğum kontrol hapı kullanıyorum, bu ay bir cinsel ilişkim olmadı. Regl olmadım. Kutu bitti ve yeni kutuya geçtim şuan 4. Haptayım. Regli olmayı beklemem gerekirmiydi yeni kutu için. Birde doktora görünmelimiyim. Normalde reglm geçen ay 28inde görülmüştü yani ilaç 28 adet hap içerdiği için tam gününe denk gelmedi, ama normalde son 4 hapta olurdum hep

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba eğer ilaçları almayı unutmadınız ve düzenli kullandıysanız adet görmeseniz de ilaca devam edebilirsiniz. Bu tür ilaçlar rahim duvarınızı incelttiği için kanamanız olmayabilir. Fakat karın ağrısı şikayetiniz olursa doktorunuza kontrole gitmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim

28 Eylül 2021 14:16