AE
Soru Sahibi
30 Mart 2021 01:15

Yaygın ve baskılı sol göğüs ağrısı

Hocam,merhabalar. Kolay gelsin. Son 6 aydır sol göğsümde sıkışma baskı ağrı ve bunalma hissi mevcut. 6 aydır ara ara yaşıyordum ama son zamanlarda sürekli hiç durmaksızın yaşıyorum. Artık acile gitmekten sıkıldım. 6 ayda 3 devlet 3 özel olmak üzere görmediğim kardiyoloji ve kalp damar cerrahı kalmadı. Sayısız kan testleri ekg eko bir kere de efor testi yapıldı. Yaşım 25. Beslenmem kardiyovasküler sağlığı destekleyici (Akdeniz tarzı). Kilom 54 boy 1.62 . Yaştan ve diğer kriterlerden dolayı damarlarda sorun yoktur diye düşünüldü. Detaylı raporlarımda var. Psikolojik veya fibromiyalji dendi. 5 seans minör ozon tedavisine başladım. İlk seansı gerçekleşti.Öyle bir sürekli ağrı ki oturduğum yerde nefesimi kesiyor sol kola ve çeneye doğru yayılıyor. Korkudan egzersiz yapamıyorum. Doktorlar anjiyo gerek görmedi test sonuçlarım o denli temiz hocam.Ayrıca tabii bu arada kaygı bozukluğu yaşattı bu ağrılar bana. Sürekli olarak özellikle sol omuz göğüste baskılı kola ve çeneye yayılan nefes aldırmayan bir ağrı olduğu için sürekli halde acaba kalp krizi mi diye düşünüp acile gitmekten bıktım hocam. Lütfen ne olur bana yardım edin.. O kadar çok kardiyolojiye gittim bu durumun takipçisi oldum ki anlatamam. Kalpte bir sorun var bugün ameliyat ol deseler şu ağrılar ve panikten kurtulmak için hiç düşünmeden olurum. Biliyorsunuz size de birkaç defa sorular sordum. Çok sağ olun ki hiçbir zaman geri çevirmediniz. Tek çocuğum,sevilen sayılan biriyim ve ailem ile beraber yaşıyorum. Herhangi bir psikolojik sorunum da yok. Genetik ve Biyomühendislik son sınıf öğrencisiyim hocam yani hayatımda yok yok çok şükür. Bende bu durumlara anlam veremiyorum. Sadece psikolojik olduğunu bilsem o kadar kalp muayenesine girmek yerine kutu kutu hap alırdım. :)

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Kalple ilgili olmasına dair ısrar neden? Boyun fıtığı vs olasılıklara bakmanın zamanı gelmemiş mi? Selamlar..

31 Mart 2021 20:53
AE
Soru Sahibi

Hocam merhabalar,cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Boynumda hafif düzleşme var ve onun için ozon alıyorum. İnanın diğer sistemleri hiç takmıyorum. Ağır yaralanma,kaza olmadığı sürece diğer sistemlere hiçbir şey olmaz biliyorum ama kalp ve damar sistemi öyle mi? Hayır tabii ki. Çok daha ciddi bir sistem. Zaten 2019'da ilk ekstrasistollerimde panik olmuştum yani daha önce başıma gelmediği için. Şimdi ise ne zaman anormal ritim hissetsem aynı korkuyu yaşıyorum ve soluğu gene kardiyoloji'de alıyorum. En son 1 ay önce yürürken kalbim sıkıştı bradikardi izlendi akabinde TSH yüksekliği oluştu. Dahiliye'ye gidip idrardan iyot testi yaptırdım bayağı düşük çıktı ve sebep iyot eksikliğine bağlandı. Dahiliye lugol tedavisine başladı. Şuan sadece ara ara ağrılar ve bradikardi oluyor. Koşu bandında yürürken en ufak çarpıntım olsa en ufak göğsümde sıkışma olsa sonlandırıyorum korkuyorum kalkakalmaktan kriz geçirmekten. Bu korkular sebebiyle hayatım öyle kısıtlandı ki.. Neden çarpıntım oluyor? Neden sol göğüste ağrı var da sağ da yok? O zaman kesin kalpte problem var diye panik yapıp altta yatan organik bir problem varsa bile hemen tedavi edilsin mantığı ile hastaneye gidiyorum. Benimle aynı belirtilerde veya daha kötü durumda olan insanlara verdiğiniz cevapları okuyup bir oh çekiyorum durum o kadar vahim farkındayım fakat;Psikoterapi de bir işe yaramıyor. Bu dertler beni, Beykoz'dan, Avusturya Sen Jorj'e kadar götürdü. Çok çok sağ olun ki online da olsa bana çok yardımcı oldunuz. Ortalık düzelince size muayeneye olsam harika olur ve inanın ki size detaylı anlatabildiğim kadar diğer doktorlara anlatamıyorum.

6 Nisan 2021 00:36

Diğer sistemleri takmıyorum diyorsunuz ancak vücut bir bütündür. Bunu kabul etmez ve her şikayeti illa kalp sorununa yorarsanız o önemsemediğiniz diğer sistemler sizinle böyle hoşunuza gitmeyen dilde konuşmaya devam ederler. Kalbi dinledğiniz yeter, biraz onları da dinleyin. Selamlar..

11 Nisan 2021 12:57
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan Kardiyoloji

Yazar toplam 5549 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Ritim problemi Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Sırt ağrısı kalple ilgili mi Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Eko Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kalp Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Çarpıntı Uzm. Dr. Sinan Coşkun Turan
Kardiyoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Ersin Doğanözü
Dr. Ersin Doğanözü Kardiyoloji
Uzm. Dr. Ömer Doğan
Uzm. Dr. Ömer Doğan Kardiyoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube