DE
Soru Sahibi
13 Temmuz 2018 11:29

yavru kedi göz enfeksiyonu

Merhaba, İş yerimin yakınında sokak kedilerine bakıyorum. İçlerinden biri 3 ay önce doğum yaptı. Ancak 2 yavruda göz enfeksiyonu var. Birinin 2 gözü kapalı idi,diğer kardeşinin bir gözü kapalı.ilk gün Tobrased merhem sürdüm. 3 gündür de Gentagut damla damlatıyorum. Günde 2 defa. . Öncesinde de soğumuş çay ile pansuman yapıyorum. Gözlerde akıntı yok. Ama birbirlerine yapışıklar. Öyle ki damlayı damlattıktan sonra içine gitmesi için açmakta zorlanıyorum. İnternette Terramycin merhem iyi geldiğini okudum. Şu anda iki gözü de kapalı olan yavrunun gözlerinin 3te 1i açıldı. Ama yavrular çok küçük olduğu için,açılan kısımlardan sanki göz bebeği değil de saydam bir şey var gibi duruyor. Daha sonra mı gelişiyor bilmiyorum. Sizden çok rica ediyorum. Bu kadar küçük yavrulara ne iyi gelir. Yardımcı olursanız minnettar olurum.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Anlattiklariniza gore yapilmasi gerekenleri benim onerecegim tedavileri uygulamissiniz. Annesi yaninda ise yine de yavrular gozlerini acamiyorsa bir meslektasim veya benim gormem gerekiyor. Gecmis olsun.

13 Temmuz 2018 11:52
DE
Soru Sahibi

İlginize çok teşekkür ederim, Terramycin mi sürmelitim,Gentagut damla mı karar veremiyorum.Bir göz eskiye dönmüş hafta sonunda:(

16 Temmuz 2018 10:28

Terramycin 'e devam edin

18 Temmuz 2018 12:41
Vet. Abdullah Akın
Vet. Abdullah Akın Veteriner

Yazar toplam 97 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Yavru kedilerde halsizlik Vet. Abdullah Akın
Serum problemi Vet. Abdullah Akın
Kedi sahiplenmesi Vet. Abdullah Akın
MUHABBET KUŞUM HASTA Vet. Abdullah Akın
köpek hastalıkları Vet. Abdullah Akın
Veteriner İle İlgili Diğer Uzmanlar
Vet. Alp Kılıç Veteriner
Vet. Mert Bahşi Veteriner
Facebook Twitter Instagram Youtube