GM
Soru Sahibi
4 Ekim 2021 17:34

Yasmin hakkinda

Hocam merhaba. Yasmin ilacımın ilk haftasında olan ilaçlardan birini 7 saat kadar geç aldim, o günden 8 gün önce cinsel ilişkim olmuştu fakat içe bosalma gerçekleşmedi, zor bir ihtimal fakat olduysa anca az miktarda bulaşma olmuştur ki o da mechul, hala ara verdiğim dönemdeydi bu cinsel ilişki ve 1 gün sonrasında da kanamam oldu,adet gördüm. Hamilelik durumum mümkün olabilir mi çünkü kağıtta gebeliğe karşı korunmada azalma olabileceği yazıyordu. Benim durumumda söz konusu olabilir mi böyle bir durum? Cevabınız için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Alkılıç
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba adet öncesi dönem yani bir önceki döngüde ilişkiye girdiğiniz için o ilişki bazında gebelik riskini kalmamıs. Sağlıklı günler dilerim

5 Ekim 2021 16:44