KB
Soru Sahibi
5 Mayıs 2020 00:28

Yardım bilgi

Hocam merhaba kızlık zarındaki doğal çentik ve sonradan olan zedelenme ayırt edilebilir mi yani zor olur denmiş ve tecrüve gerektirir denmiş doğrumudır bazı doktorlar hiç ayırt edilmez demiş hangisi doğru ,? Birde zar zedelenme olduğunda parmakla acı ve zar esnek değilse kanama olur mu o an da acı hissi ile

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Feray Güvenal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kızlık zarındaki çentikler doğal mı sonradan mı olmuş ayırt edilemez. Sonradan olan çentikler çok çok nadirdir. Çünkü zar kolay yırtılır. Çentik yerine yırtık olur.

5 Mayıs 2020 13:46