YS
Soru Sahibi
3 Ağustos 2009 11:58

yanıt için şimdiden teşekkür ederim 16 aylık bir kızım var 2 gecedir ateşl

yanıt için şimdiden teşekkür ederim 16 aylık bir kızım var 2 gecedir ateşli cumartesi gecesi ateşi yükseldi ne yaptıysak düşüremedik ateş düşürücü verdim duşa soktum giysileri çıkardım ama düşmedi ateş kulakölçerle 39.5 di en son hastaneye acile gittik orda yapılan muayenede boğazında enfeksiyon olduğunu söylediler fitil verildi düşmedi iğne yapıldı 37.5 e düştü gönderdiler bir antibiyotik 1 ateş düşürücü verildi kullanıyorum ama hala ateşli ne yapabilirim gerçi daha 2 gündür ilaçları kullanıyo

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Beril Bayrak Bulucu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Genel durumu nasil o onemli. Atesin dusmeyebilecegi bir takim hastaliklar var ortada.Bazi bogaz enfeksiyonlarinda olabiliyor, 6. hastalik olabilir.Ates dusuruculeri 3 saatte bir donusumlu kullanin (ornek ibufen ile paranox fitil) antibiyotige devam edin ama mutlaka siki kontrol edilsin. Gecmis olsun

3 Ağustos 2009 14:47