ks
Soru Sahibi
10 Aralık 2015 17:26

Wilson hastaligi

Ben 18 yasinda wilson hastasiyim. Gecen yilbasinda idrarda bakir tahlilim 1000 e cikmisti onu 5 6 ay sonra diyet ve ilacla 500 e durduk ancak simdi tahlilim 1137 oldu bu neyin gistergesi neye işaret ? Capa tip fakultesinde tedavi oluyorum gunde 6 metalcaptase 3 zinco kullaniyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

İdrardaki bakır metalcaptase tarafından bağlanıp vücuttan atılan bakır miktarının göstergesidir. Eğer transaminaz değerleri normal ise sorun yoktur...

17 Aralık 2015 17:15
ks
Soru Sahibi

Alt ast falan butun karaciğer degerlerim bormal sadece bakir tahlilim yuksek cikti doktor endoskopi istedi

17 Aralık 2015 18:06
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Doktoru dediğini yapmak iyi olur

18 Aralık 2015 06:55