EH
Soru Sahibi
8 Mayıs 2014 09:55

Vucüt Geliştirme

Merhaba hocam ben Hakan 27 yaşında 1.76 boyunda 84 Kilodayım 12/Mart/2014 __Çarşamba Günü Sağlık Acısından spor salonuna yazıldım..05/Mayıs/2014 __Pazartesi günü spor hocamın tavsiyesiyle Besin Takviyesi kullanmaya başladım__Whey Protein__(Spordan Sonra 1 Ölçek 300 ML Su Ile yorum)__Amıno Asit 5600__(Spordan Önce 2 Adet Spordan Sonra 2 Adet)__Xpack Bcaa 3000 MB__(spordan Önce 2 Adet Spordan sonra 2 Adet) Şeklinde kullanmaya başladım bu kullandığım besin takviyelerinin vucüduma yani karaciğer__Böbrek gibi organlarına bir zararı varmı bu besin takviyelerini kullanan sayısı çok fazla ama eminimki zararlarını veyatta faydalarını bilen hiç kimse yok sizce ne yapmalıyım kullanmayı burakmalımıyım yoksa bir spor hekimliğine gidip gerekli karaciğet__Böbrek__Kan Tahlillerini yaptırıp çıkan sonuca göreni hareket etmeliyim cevabınız benim için çok önemli Lütfen Iyi çalışmalar

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Merhaba Malesef bu ürünler biliçsizce ve sıkça kullanılıyor. Bir spor hekimi olarak sporu sağlıklı olmak için öneririm. Haftada en az üç gün 45-60 dakika arasında kaşu ve ağırlık çalışmalarının beraber yapıldığı bir program öneriyorum. Eğer düzenli besleniyorsanız fazladan hiç bir ilaç veya takviye almanıza gerek yoktur. Fazladan alınan bu tür takviyeler vücudunuza zarar verebilir. Ayrıca sadece ağırlık çalışarak fazla miktarda kas yapmanızı önermiyorum. Sporu bıraktığınızda başınıza dert olabilir. Selamlar

8 Mayıs 2014 14:18
EH
Soru Sahibi

Çok Teşekkür Ederim Verdiğiniz Bilgiler İçin

8 Mayıs 2014 19:12
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Rica ederim

12 Mayıs 2014 14:46