go
Soru Sahibi
6 Eylül 2021 12:14

Venegis 37.5 xr

Hocam merhaba. Depresyon ve anksiyete tedavisi için doktorum venegis 37.5 adlı ilacı verdi. Sabah bir adet ve aksam bir adet olmak üzere günde iki defa kullanmam gerektigini söyledi. Ama recetede günde 1 defa alınır yazıyordu. Hangisi doğru anlamadım cevaplarsanız sevinirim

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

Doktorunuzu arayıp sormanız en doğrusu; çünkü size söylediği ile reçeteye yazdığı farklı; sanırım dikkati dağılmış.

6 Eylül 2021 13:20
go
Soru Sahibi

Reçeteden kastım ilaç prospektüsü hocam. Ben yanlış ifade ettim,kusura bakamyın.İlaç prospektüsünde günde 1 defa alınır yazıyordu ama doktorum günde 2 defa kullanmamı belirtti. Venegisi sabah ve akşam olarak günde iki defa almanın bir sakıncası var mı?

7 Eylül 2021 08:14

Reçete ile ilaç prospektüsünü karıştırmışsınız demek ki. Doktorunuz ne dediyse onu yapın. Sonuçta güvenip bir doktor seçmişsiniz; ona güvenip onun dediklerini yapmalısınız; güveniniz yoksa zaten onunla tedaviyi sürdürmezsiniz. Doktorunuza telefon açıp konuyu ona soramamanız da ayrı bir gariplik. Bir doktor bir hastaya reçete yazdı ise hastası onu her an arayıp tedavisi ile ilgili herşeyi sorabilmeli. Galiba benim bildiğim doktorluk ile sizin karşılaştığınız doktorluk farklı.

7 Eylül 2021 10:17
go
Soru Sahibi

Gün içinde o kadar çok soru ihtiyacım oluyor ki her birini sorma imkanı bulamıyorum,çünkü doktorumun benim haricinde ilgilenecek bir sürü hastası var. Doktorun da kendine ait özel yaşamı var. Her hasta her aklına gelen soruyu sormak için doktorunu aramaya kalksa doktorun günün büyük bir bölümünü bunlarla geçirmesi lazım. Halbuki tek işi bu değil kabul edersiniz ki... Olmadı hocam bu şekilde cevap vermek yakışmadı özellikle de psikiyatri alanında ihtisas yapmış bir insan ters bir şekilde cevap vermemeliydi. Yine de canınız sağolsun. Saygılar...

8 Eylül 2021 08:08

Bu yazınızdan sonra kendimle gurur duydum; benim hastalarım bana haftanın 7 günü, günün 24 saati ulaşırlar; tek bir cep telefonum vardır ve sadece seanslarım sırasında sessize alırım. Her gün en fazla 4 hasta ile çalışırım. Psikiyatri işte benim yaptığım gibi yapılacak bir tıp branşıdır. Onun için yıllardır aynı şeyi söylerim: Özellikle ilk tanı aşamasında tek bir seans için bile olsa bütçenizi ayarlayın ve şunları garanti altına almaya çalışın: 1) Doğru tanı 2) Doğru reçete 3) Sorularınıza telefonla cevap verebilecek bir doktor.

8 Eylül 2021 09:30
Uzm. Dr. Serhat İpekçi
Uzm. Dr. Serhat İpekçi Psikiyatri

Yazar toplam 942 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Cinsellik Ve ihtiyaç Uzm. Dr. Serhat İpekçi
Uykusuzluk Uzm. Dr. Serhat İpekçi
Post ssri sendrom Uzm. Dr. Serhat İpekçi
Somtizsasyon okb Uzm. Dr. Serhat İpekçi
İbs ve Psikaytri Uzm. Dr. Serhat İpekçi
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Emel Özen Psikiyatri
Facebook Twitter Instagram Youtube