KH
Soru Sahibi
19 Haziran 2019 17:19

Varikosel ve bacak ağrısı

22 yaşındayım 15 yaşımda varikosel ameliyatı oldum (grade 3 ). 19 yaşıma kadar hiçbir ağrı sıkıntı yaşamadım , daha sonra hafif bir şekilde fıtness a başlamam ile birlikte 4 yıldır ağrılarım var. Bu ağrılar sol testiste ve bacağıma vuruyor sürekli. Çektirdiğim Skrotal Doppler US sonuçları :Solda pampiniform pleksus venleri çap artisi göstermekte olup en genis yerlerinde dinlenimde 2.0 mm, valsalva sirasinda 2.2 mm kalibrede degerlendirilmistir. Valsalva sirasinda 5 cm/s hizli, sürekli geri akimlar kaydedilmistir (sol grade I varikosel). Doktorlar hiçbir şeyin yok diyor. ama benim ağrılarım var ve yıllardır

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

problem yok deniyorsa size daha fazla yardımcı olamam. geçmiş olsun

9 Temmuz 2019 15:53