TK
Soru Sahibi
2 Ekim 2021 00:16

Varikosel testiste kuculme ağrı

Selamın aleyküm hocam . Yaş 26. 5 senedir varikoselim var sperm bozulmam yok sol testisimde küçülme başlamış ara ara çok ağrım oluyor 1 ay önce test yaptirdim hocam sperm ve ultrason doppler testi yaptırdım spermde gene bozulma yok testiste küçüklük var ve artık çok rahatsız etmeye başladı ameliyat olmak istyrm

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cevdet Kaya
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Varikosel uzun sürede testiste küçülmeye ve kıvam kaybına yol açabilmektedir. Bunun yanında hastaların bir kısmında ise semen analizinde bozulmaya neden olur. Bu gibi durumlarda mikroskopik varikosel operasyonu kaçınılmaz olmaktadır. Hangi hastaya nasıl bir yaklaşım gerektiği tecrübe gerektirmektedir. @urolojix Prof Dr Cevdet Kaya

3 Ekim 2021 16:57