DR
Soru Sahibi
26 Temmuz 2021 21:28

Varikosel ameliyatı sonrası ağrı

Hocam merhaba, ben 7 ay önce sol varikosel ameliyatı oldum. Ameliyat olmadan evvel Hiç ağrım sızım yoktu. Sadece sperm testinde ileri hareketli (A) %15 çıktı. Doktor ameliyat olmasan ilerler, kısırlık yapabilir dedi, tavsiyesine uydum ameliyat oldum. Fakat 2-3 gündür ağrılarım oldu. Ultrason çektim hiçbir sorun yok. Psikolojik olarak kendimi çok yıprattım hocam, keşke ameliyatı olmasaydım diyorum. Çünkü hiç ağrım yoktu üstelik bekarım hocam. Çok korkuyorum hocam bu ağrı geçmez diye. Bu yeni başlayan ağrı için tavsiyeniz nedir hocam? Bu neyin belirtisi olabilir? İlaç vs. önerileriniz benim için önemli hocam. Çok sağolun.

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

Başka nedenler araştırılmalı fitik gibi

27 Temmuz 2021 09:08
DR
Soru Sahibi

Hocam merhaba USG ile fıtığa rastlanmadı, bu durumda ameliyatım yetersiz mi oldu? Bu ağrılar yaklaşık bir aydır ilaç kullanmama rağmen gitmedi. Ameliyat öncesi ağrım yoktu , kısırlık sebebiyle oldum. Bu durumda bu ağrılardan nasıl kulrtulabilirim? Ameliyat yetersiz ise 2. Ameliyat ile bu ağrılardan kurtulur muyum?

14 Ağustos 2021 07:57

Önce tekrar ameliyat gerekir mı diye bakmak gerekir ilk ameliyattan en az 3 ay geçmeli spermiyogram sonuçlarına da bakmalı

15 Ağustos 2021 09:07
DR
Soru Sahibi

Hocam teşekkür ediyorum. Sperm sonuçları iyi çıktı. Ameliyat üzerinden 8 ay geçti. 2-3 tane üroloji doktoruna göründüm. Değerler iyi olduğu için ağrılara çözüm bulunamadı. Hocam yani ikinci ameliyat onermediler. Peki hocam bu ağrılar için nasıl bir yol seyredeyim? Ağrı kesici ile geçmiyor. Ameliyat dışında bu ağrılar için bir tedavi yöntemi var mı? Bu ağrılardan kurtulayım gerekirse size gelirim hocam. Diyarbakır'dan yazıyorum.

15 Ağustos 2021 10:06

Muayene etmeden tüm tetkikleri görmeden birşey söylemek mümkün değil

15 Ağustos 2021 20:55
Prof. Dr. Mehmet Şevki Sert
Prof. Dr. Mehmet Şevki Sert Üroloji

Yazar toplam 7679 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Varikosel teşhisi Prof. Dr. Mehmet Şevki Sert
Testis torsiyonu Prof. Dr. Mehmet Şevki Sert
Testis torsiyonu sonrası Prof. Dr. Mehmet Şevki Sert
Akdeniz atesi Prof. Dr. Mehmet Şevki Sert
Dansite Değeri Prof. Dr. Mehmet Şevki Sert
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Dr. Ali Ayrancı
Dr. Ali Ayrancı Üroloji
Facebook Twitter Instagram Youtube