CM
Soru Sahibi
5 Aralık 2021 13:40

vajinal ultrason

Merhaba hocam 12 hafta önce yaşadiğim bir ilişkiden hamilelik oluştu korkusuyla vajinal ultrason yaptirdim. Ilişkiden sonra 2 adetim normal günümde olmuştu lakin son adetimde kanama değil lekelenme olduğu için şuphe ettim ve yaptirdim.vajinal ultrasonla bakti ve tabiki bahsettim ilişkimden ve 12 hafta once olduğundan.gebelik yok dedi . Şimdi size iki soru sormak istiyorum 1.12 hafta önce olan ilişkiden gebelik olsaydi bunu vajinal ultrasonda kesin görür müydü?beni bacaklarimizi actiğimiz sandalyeye oturtmadi.sırt üstü yattim. 2.miyomlarin var ve bu yüzden adetin normalden farklı olmuş dedi.lakin kafama takilan birsey var.doktora gittiğim gün adetim biteli 4 gün olmuştu.rahim duvari kalın yakinda adet olcaksin dedi.yeni adetim bitti dedim.başka sebebi vardir dedi.ne sebebi olabilir rahim duvari kalinlaşmasinin? Myomdan olabilir mi? Kanamam olmadiği için mi? Lütfen yardimci olun hocam.hala gebelik var korkusu yaşiyorum.(o ilişkiden 30 gün sonra bhcg de yaptirdim 1,09 çikti).yinede rahim duvari neden kalın olur adet dışında ?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hamile değilsiniz, bu konuda kuruntu yapmayı bırakın Adetinizin yeni bitmesine rağmen rahimde kalınlaşma olması başka hormonal veya patolojik sebeplerden olabilir. Sizi kendim ultrasonla değerlendirmediğim için yorum yapamıyorum. Randevu almak isterseniz Tel: 0216-3851715

10 Aralık 2021 01:21
CM
Soru Sahibi

Peki hocam iki soru daha sorabilir miyim? Evet sanırım takıntı haline getirdim ve okadar çok doktora sordum ki bu platformda.herkes başka bişey diyo.sizin verdiğiniz cevaplara güvenicem ve artik hiçbir doktora soru sormicam. 1. Ben sevgilimi elimle tadmin ettim ve o boşaldı.o sırada elimi yıkama fırsatim olmadiği için covid döneminde kullandiğimiz el dezenfektani kullandim.aradan yarim saat kadar bir zaman geçti elimi yikamayi unuttum ve adet olmuşmuyum diye kontrol etmek için peçeteyle vajinami sildim.elimdeki sperm kalintilarindan gebe kalir miyim?böylr bişeyle hiç karşılaştınız mı? 2. Laboratuarda yapilan bhcg kan testi ilişkiden kaç gün sonra kesin negatif sonuçtur? Adetlerim düzensiz o yüzden ne zaman gecikti bilemiyorum.dış gebelik,geç döllenme gibi ihtimalleri de düşunsek kesin negatif ilişkiden kaç gün sonra diyebiliriz? Çok teşekkürler hocam .

11 Aralık 2021 00:00
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bahsettiğiniz şekilde hamile KALINAMAZ. İlişkiden 12 gün sonra yapılan kanda gebelik testine (B-HCG) kesin güvenebilirsiniz.

12 Aralık 2021 16:00
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Op. Dr. H. Yeşim Yerçok Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 23167 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Tarlusal primolut Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Ella tarlusal Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Yasmin hapı Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Hamilelikte Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Hamile İhtimali, Yardım! Op. Dr. H. Yeşim Yerçok
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Ulduz Jaferova Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Günay Babayeva Kadın Hastalıkları ve Doğum
Uzm. Dr. Tuba Tombul Kotancı Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Süheyl KONAVARD Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Ümran Özcan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube