TA
Soru Sahibi
1 Nisan 2018 23:03

Vajina sağlığı

Merhabalar ben 23 yaşında bir kadınım. Bu zamana kadar bildiğim şekliyle dışkılama sonrası önden arkaya temizlik yapmaya özen gösteriyorum ancak aklima takılan bir nokta var klozette taharet alırken taharet musluğunun arkadan öne doğru tazyikli suyla temizlemesi vajina sağlığım acısından risk teşkil eder mi? Taharet temizliği kadınlarda nasıl olmalıdır? Şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nermin Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

evet, risk teşkil eder. normalde suyun önden gelmesi lazım. buna uygun klozetler de var aslında ama çok yaygın kullanıma girmiş değil. bu nedenle suyu direkt genital bölgeye değilde temizlik yapacağınız elinize yönlendirip, elinizle önden arkaya doğru temizlik yapmanız uygun olur.

2 Nisan 2018 11:58