YM
Soru Sahibi
31 Mart 2017 22:21

Ulnar sinir

Merhaba hocam 1,5 sene önce sol dirseğimin üzerine ders çalışırken ve üzerine uyurken karincalanma sikayetiyle doktora gidip emg çekildim sol dirseğimde ileri derece ulnar tuzaklanma ve ileti hızı yavaş çıkmıştı. Hocam daha sonra 2 kez emg çekildim normal çıktı. Ama benim hocam eskiye nazaran biraz azalmışta olsa dirseğimde karincalanma, kolumun iç kısmında karincalanma ve parmakta elektriklenme oluyor hocam. Hocam heyecanladığım dirseğimde ve sadece 4.ve5. parmaklarimda karincalanma ve kasılma oluyo hocam. Elimi soğuk suyla yıkarken ve soğuk havalarda sadece 4.ve.5 parmaklarimda uyuşma oluyo hocam. Hocam dirseğimi büktümde dirseğimde yanma oluyor ve uzun süreyle bükersem omuzumda ağrıya neden oluyo. Hocam dirseğimi hareket ettirdiğimde dirseğimde ve 4.ve5. Parmakta karincalanma oluyor. Hocam kolumun iç kısmı hassas kolumun iç kısmına hafif vurduğumda vurduğum yerde ve 4.ve5. Parmakta elektriklenme oluyor. Hocam dokrorumun yaptığı tetkiler sonucu dirseğimde güç kaybı yoktur. Servikal ve dirsek mr sonuclarımda Siniri etkileyecek edecek herhangi bir sorun çıkmadı. Hocam kullandığım ilac: gabaset, neruda, prelica,ve Şuan 2. Kez 56 lık 150 mg gerica(günde 2 kez)kullanıyorumm pek bir etkisini göremiyom. Hocam kocaeli üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesinde tedavi görüyorum. Hocam 1,5 seneden beri dirseğimi düz tutuyorum artık hayattan soğudum spor yapamiyorum sorunum ne olduğuna dair doktor hiç birşey demiyor ve iyileşceme dair birşey demiyor hocam . Hocam lütfen aşşağıdaki soruları cevaplarmısınız ; Hocam sorunum nedir? Hocam doktor doğru tedavi uyguluyormu? Hocam nasıl iyileşecem ? Hocam bana bir yol Gösterirmisiniz lütfen?

0
8 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (8)
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Öncelikle o sinire radyofrekans uygulamak lazım. Hafta içi 10-18 saatleri arasında Beşiktaş Fulya’daki muayenehanemde (Hakkı Yeten cad 13 Fulya Terrace Kat 3/M4 Fulya - Şişli) hasta bakıyorum. İlk fırsatta bekliyorum.

4 Nisan 2017 08:34
YM
Soru Sahibi

Hocam 19 yaşımdayım ve üniversite öğrencisiyim ilk fırsatta gelmek çok isterim ama muayene ücretini öğrendim bu beni düşündürüyo ve birde radyofrekans ücretide var ne kadar olduğunu bilmeme rağmen buda beni çok zor durumda bırakabilir diye düşünüyom keşke hocam maddiyattan yana sorunum olmasada ilk fırsatta gelebilsem.

4 Nisan 2017 12:56
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bulunduğunuz yerdeki üniversitenin algoloji bölümüne gidip radyofrekans işlemini orada yaptırabilirsiniz.

14 Nisan 2017 19:38
YM
Soru Sahibi

Hocam başta çok teşekkür ederim. Hocam sizin dediğiniz yere gittim doktor boynumun altına sempatik sinire blokaj uyguladı bugün ve daha yapacakmış, daha sonra fayda görürsen radyofrekans uyguluycam dedi. Sizce hocam blokaj faydalı olurmu.

14 Nisan 2017 20:01
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Olma olasılığı yüksek, yaptırın.

19 Nisan 2017 08:27
YM
Soru Sahibi

Hocam başta teşekkür ederim cevabınız için. Hocam doktor 2 tane boyunumun altından stellar ganglion blokajı uyguladı . 3 gün oldu Biraz yararını gördüm doktor 3 ay ile 1 sene arasında iyileşecebileceğimi söyledi . Hocam fitnes(ağırlık kaldırma) yapmam hastalığıma ve tedavime zarar verirmi

19 Nisan 2017 11:28
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

İyice ısındıktan sonra yapabilirsiniz.

23 Nisan 2017 18:35
YM
Soru Sahibi

Hocam dirseğimi büktüğümde dirseğimin etrafında yanma ve kolumun iç kısmında karıncalanma olması kesinlikle nöropatik ağrımıdır? Hocam bu soruyu sormamın nedeni diğer şikayetlerimde azalma var ama bu dediklerimde yok hocam şuan. Hocam sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

26 Nisan 2017 21:01
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Bunların düzelmesi 3-6 ay alır.

1 Mayıs 2017 18:00
YM
Soru Sahibi

Merhaba hocam, uyurken alışkanlık olarak yan yatıp belimin üzerine uyumam sonucu bacaklarımda karıncalanma olmaya başladı ama ağrım yoktu emg çekildim: SURAL SİNİR DAP DÜŞÜK SAPTANMIŞTIR. Daha sonra doktorun verdiği ilaçlar: 1)Magnorm 365 mg, 2)Brufen 400mg 3)Muscolefx 8mg 4) Dodex 1cc,5 ampul(2 kutu verdi) Hocam ilaçları kullandım geçmedi ve 2 aydır devam etmektedir. Not: Herhangi bir belimi çarpma, belimi zorlama veya başka bir şey olmamıştır sadece belimin üzerine uyuduktan sonra şikayetlerim oluşmuştur. Cevabınızdan dolayı teşekkür ederim.

1 Haziran 2017 21:55
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Mutlaka B vitamini de kullanın.

2 Haziran 2017 08:35
YM
Soru Sahibi

Hocam ilk başladığı zaman 1 paket apikobal kullandım. Hocam yatakta bacaklarım düz bir şekilde uzanırken karıncalanma olmuyo ama koltuğa oturduğumda ve dizimi büktüğümde başta dizimin oralarda olmak üzere ayaklarımda karıncalanma oluyor hocam.

3 Haziran 2017 00:49
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Nörogrizovim amp yaptırın.

6 Haziran 2017 08:39
YM
Soru Sahibi

Hocam başta size çok minettar çünkü sol kolumda nöropatik ağrı vardı beni hayattan soğutmuştu sizin beni araştırma Hastanesinin algoloji bölümüne yönlendirmenizle 2 ay önce 2 tane stellat blokaj uygulandı ve şuan çok iyi durumdayım allah sizden razı olsun hocam. Hocam size bir sorum olcaktı nöropatik ağrı tedavisi gördüğüm sol dirseğimde ulnar sinirde bir şişlik hissediyom ve elimle her iki dirseğimi büküp dirseğimin altından geçen ulnar sinire dokunduğumda sol dirseğimde şişlik olduğunu anlıyorum . Hocam acaba bunun nedeni nedir bu beni endişelendiriyor lütfen beni bilgilendirirmisiniz ? Hocam verdiğiniz samimi cevaplardan dolayı size minettarım...

8 Haziran 2017 16:34
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Tedavinin yan etkisi Zamanla düzelir

12 Haziran 2017 13:00
Op. Dr. Aybars Akkor
Op. Dr. Aybars Akkor Beyin ve Sinir Cerrahisi

Yazar toplam 7479 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Spina Bifida Op. Dr. Aybars Akkor
Bel fıtığı Op. Dr. Aybars Akkor
Bel MR sonucu Op. Dr. Aybars Akkor
Bel agrisi Op. Dr. Aybars Akkor
üşüme ve titreme Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Ozan Başkurt
Op. Dr. Ozan Başkurt Beyin ve Sinir Cerrahisi
Uzm. Dr. Kenan Şimşek
Uzm. Dr. Kenan Şimşek Beyin ve Sinir Cerrahisi
Dr. Hasan Şahin
Dr. Hasan Şahin Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Koral Erdoğan
Op. Dr. Koral Erdoğan Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Mazhar Mammadov
Op. Dr. Mazhar Mammadov Beyin ve Sinir Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube