CA
Soru Sahibi
29 Nisan 2020 22:11

tutturma

merhaba benim oglum suan otuzuc aylik bazen cok zor bir cocuk oluyor orn sutlac istedi olmadigini sonra yapacagimi soyluyorum israrla hayir sutlac diyor olabilecek seylere zaten izin veriyorum artik o kadar sabrimi zorluyorki bazen kiziyorum cunku defalarca olmadigini soyledigim halde tutturuyor bunun gibi bir cok ornek var nasil davranacagimi bilemiyorum yardimci olursaniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Oğlunuzun bu şekilde zamansız istekleri olduğu zaman, onu tamamen reddetmek yerine, ..... nedenden dolayı şu anda sütlaç yapamayız onu .....zaman birlikte yapabiliriz. Bunun yerine istersen şu anda şunu yapabiliriz ya da .....var şeklinde küçük bir alternatif sunmanız gerekir. Tamamen reddetmek yerine ona bir zaman ve neden göstermek ve şu an için bir alternatif seçeneğin olması çocuğunuzu mutlu edecektir. Onu tam anlamıyla reddetmediğinizi ve uygun koşulları beklemeyi öğrenecek, sizinle işbirliğine girecektir. Ona değer verdiğinizi, aslında yapmak istediğinizi, sadece koşulların uygun olmasını beklediğinizi anlayacak ve öğrenecektir. Oğlunuza sevgiler, sağlıklı günler dilerim.

17 Mayıs 2020 18:04