ai
Soru Sahibi
16 Haziran 2013 00:14

tüp bebek

merhaba seval hanım ben gaziantepden yazıyorum 21 yasındayım 2 bucuk senelık evlıyım ama cocugumuz olmuyor menide sperm yokmuş bu nedenle de biz mikroenjeksiyon yöntemi ile çocuk sahıbı olmaya karar verdik ama bizim sağlık güvencemiz yeşil kart biz bu tedaviyi yaptırırsak ne kadar bir ücret ödemeliyiz bu konu hakkında bizi bilgilendire bilirmisiniz ? bir de bu mikroenjeksiyon ile olan tüp bebeğin tutma oranı yuzde kac acaba ? sizin sitenizde okudumda tüp bebek yaptırmak ıcın gereklı seyler yazıyordu benım esım varikosel ameliyet oldu ama ben o ameliyata girmesi için çekilen ultrason kağıdını bulamıyorum onun yerıne hastaneden varikosel ameliyet olduguna dahıl bı belge alsak olurmu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Seval Taşdemir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Eşinizin tese ameliyatı olması alınan dokulardan sperm elde edilmesi ve yapılacak mikroenjeksiyon işlemi ile gebelik sağlanması gerekmekte özel merkezle de bu tedavilerin maliyeti yüksek olmaktadır. Bizim merkezimizin devlet ile anlaşması yok, sperm bulunduğu taktirde sizin yaş grubunuzda gelişecek embriyo kalitesine bağlı olarakda yaklaşık %50 oranında gebelik şansınız olur.

16 Haziran 2013 10:23