MA
Soru Sahibi
14 Ekim 2015 23:36

trombofiliya paneli

merhaba dr. bey ben Bakuden yaziyarum size burda analiz verdim bende FV c.1601 G>A, p.Arg534Gln genotip GG siyah FV2. c.1238 G>A, p.Arg391Gln AA yesil ikiside F2. *97 G>a, G*** *** **A , G>A GG siyah F13A1 A614T AA siyah C1694T C siyah T yesil CT PAI-! -6754G/5G 5G5G siyah ITGB3 c.176T>C, Leu59Pro(Leu33Pro) TT siyah ITGA2 (GPIA) C807T , F224F, EX7-21 C>T C siyah T kirmizi FGB -455G>A GG siyah MTHFR c.665C>T, p.Ala222Val CC siyah MTHFR c.1286A>C, Glu429Ala CC kirmizi ikiside SLC19A1 A80G AA siyah MTRR 66 A>G( Ile 22Met, 66A>G) G kirmizi A siyah GA TCNII 776C>G C siyah G kirmizi CG kirmizi-zayif funksional allel yeshil- protektiv allel doktor lutfen bana cvp yazin chok charesizim bilmiyorum ne yapiyim burdakilara gore saglikli bebegim olurmu ve normal gebelelik gechire bilirmiyim erken dogum ola bilirmi doktor bunu durumda nasil tedavi yontemi dogrudur kocamin kanindan ashi olmalimiyim yoksa sirf ilach tedavisi fayda verirmi doktor biz akraba degiliz lutfen yardim edin Bakude kaliyorum ve burda benim gibi hastalari tedavi ede bilecek doktor tanimiyorum

2 cevap
Cevaplar (2)

Bunların çoğu gereksiz testler. Tabiki gebe kalabilirsiniz. Sorun yok burda.

15 Ekim 2015 06:01
MA
Soru Sahibi

cevapladiginiz ichin chok teshekkur ederim doktor bey ben iki erken dogum bir 3 aylikken gelishme geriliginden kurtaj oldum dr. dorduncu hamileliyimde 29 haftalik dogum yaptim antifosfolipid sendromu ile heparin tedavisi aldim ama yine de erken dogum yaptim shimdi bir oglum var shukur saglikli.. ikinci bebegi istiyoruz o yuzden kendimiz arashtirmak istiyoruz nedenini.. dr bey ben HSG yaptirdim her shey normal hormon testleri yaptirdim shukur hich bir problem chikmadi en son bu tahlili yaptirdik o yuzden size sormak istedim yeniden erken dogum olurmu ve sebep bumu dr bey peki bu durumda sadece ilach tedavisi mi yapilmali

15 Ekim 2015 22:50

Sebep bunlar değil. Kadın dogumcunuz da çözümü bundan sonra. İyi günler.

16 Ekim 2015 18:25