KB
Soru Sahibi
27 Ocak 2017 16:22

Troid ultrason sonucu

Merhaba kızım 10 yaşında troid ultrasonunda SAG LOB AP ÇAPI 11mm SOL LOB AP ÇAPI 10.5 mm İSTMUS 2mm Sol lob orta zonda 3mm capinda ekojen imaj izlendi..yazıyor benimde troidlerimde nodullu guatr teşhisi konmustu sonuca göre kızım için skntili bir durummu acaba?çocuklar için çocuk endokrin ile birlikte mi devam etmek gerekli ..cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dilek Özden Özlük
Dahiliye - İç Hastalıkları

Yazdıklarınızda sıkıntılı bir durum gözükmüyor, tiroid nodulunü genetik olarak cocugunuzda da olur diye düşünmeyin tesadüfen yapılan görüntülemelerde birçok insanda bulunuyor, böyle küçük ebatlı olanlar kendiliğinden kaybolabiliyor, prensip olarak cocuk doktoru/ cocuk endokrinoloji doktoru tarafından takibe girmek elbette gerekli, ancak içiniz rahat olsun, saglıklı günler dilerim.

28 Ocak 2017 03:33