9 Haziran 2021 20:20

Trisomy 21 test sonucu

Merhabalar hocam ikinci gebeliğim 13 +4haftalik hamileyim.12. haftada ikili tarama testi yaptırdım. Test sonucuna göre biyo kimyasal trisomy 21: 1/176 , kombine trisomy 21 : 1/387 yaş riski 588 çıktı ileri tetkikler gerekir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Selahattin Kumru
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Sonuclarınızı doktorunuz ile detaylıca konusun mutlaka. normal topluma göre artmış risk görünüyor. Bebeğin de ayrıca ultrasonografi ile kapsamlı incelemesi uygun olacaktır. Perinatoloji uzmanı ile görüşürseniz uygun olur. Fırsatınız olursa biz de bu degerlendirmeleri yapabiliriz. Cok gecmiş olsun..

25 Haziran 2021 17:02