as
Soru Sahibi
30 Ekim 2015 22:18

trioid nodülü

trioid nodülü Hocam çene altında iki beze vardı bunu için ultrosona girdikten sonra trioid nodülleri fark edildi bir dizi tektik yaptırıdım bana yardımcı olursanız sevinirim tahlilleri isteyen doktorumda yok ..ultroson sonucum;TRİOİT BOYULARI NORMALDAN BÜYÜKTÜR İSSTHMUS KALINLIĞI 8 MM DİR SOL LOBTA BÜYÜK OLANI 14*12MM BOYUTLARINDA OLMAK ÜZERE TOPLAM 3 ADET HİPEROKOJEN SOLİD KİTLE MEVCUTTUR..hocam sonra biopsi yaptırdım sonucuda şöyle ; SOL LOB 14,6 X 12 ADENOMATÖZ NODÜL + LENFOSİTİK TİRİODİT BULGULAR .2_ SOL LOB DA 10.4 X 8 MM ADAOMATÖZ NODÜL + LENFOSİT TİRİOİDT BULGULAR... şeklinde idi hocam bütün antikor kan testlerim normaldir hocam tsh hafif düşük olduğum için 0.4 sintigrafi istemişti hocam bugün onun sonucunuda aldım : USG SOL LOBDA TANIMLANAN NODÜLLER NORMO/HİPOAKTİF DURUMDADIRLAR.. NORMO-HİPOAKTİF MULTİNODÜLER TRİOİT GLANDI İLE UYUMLU SİNTİGRAFİK VE SONOGRAFİK BULGULAR MEVCUTTUR....hocan bu raporlara göre durumum nedir bu vakalarda biyopsinin güveninirliği nedir çok tşk ederim

2 cevap
Cevaplar (2)

İşlemler biyopsiler güzel yapılmış Doktorunuz sizi sık aralıklarla takip edecek

31 Ekim 2015 19:51
as
Soru Sahibi

Hocam şüpheli durum mu var sık izlenmemi gerektircek bu görüntü ye göre riskim nedir tecrübelerinize tşk ederim

31 Ekim 2015 21:41

Multi nodüler guatr Riskli değil ama takip gerektirir. Hormon salgısı takip edilmeli

31 Ekim 2015 22:11