ES
Soru Sahibi
5 Temmuz 2019 03:42

Torsiyon Psikoloji

Merhabalar bundan 1.5 ay önce bileteral varikosel ameliyatı geçirdim.Ara sıra sol taftan ağrılarım oluyor.Ameliyattan sonra biraz psikolojim bozuldu 'hipokondriazis' (hastalık hastalığı)denilen psikolojik bozuklugum var.Ve sürekli testis torsiyonu olacağımı düşünüyorum.Bu durumla ilgili makaleleri okurken bazı insanların anatomik olarak 'bell clapper' adı verilen organa sahip olmadıklarını bu yüzden testislerin skrotum içinde hareket edebildiklerini öğrendim.Bu bell clapper'ın varlığı renkli doppler usg ile tespit edilebilir mi?Veya başka bir yöntemi var mıdır?Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili kardeşim sizin başka işiniz yok mu onlarla meşgul olun bu işin sonu yok bu tür kaygılar sizin yer bitirir doktor doktor gezdirir hiçbir şey altından çıkmaz Keyfinize bakın internetten okumayı bırakın

5 Temmuz 2019 08:17