AH
Soru Sahibi
20 Haziran 2019 11:00

torakal fıtık

merhabalar torakal mr sonucum aşağıdaki gibidir yardımcıolursanız çok sevinirim.yol gösterirseniz mutlu olurum TORAKAL MRG İNCELEMESİ, Torakal kifoz normal izlenmektedir. Vertebra korpuslarının yükseklikleri ve sinyal yoğunlukları normal sınırlardadır. T5-T6 düzeyinde sağ paramedian diskal protrüzyon izlendi. Dural kese bu düzeyde indente görünümdedir. Aynı zamanda bu düzeyde ligamentum flavumlarda hipertrofiktir. T8-T9 düzeyinde sağ paramedian diskal taşma izlenmiştir. Nöral bası bulgusu izlenmemiştir. Aksiyel kesitler değerlendirildiğinde spinal kanalı ve bilateral noral foramenleri anlamlı daraltan net patoloji saptanmamış olup, kord sinyal intensitesi doğaldır. Kliniği ile birlikte değerlendirilmesi önerilir. Spinal kanal genişliği normal sınırlardadır. Paravertebral alanlarda patolojik sinyal artışı saptanmadı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Gökhan Reşitoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

torakal 5-6 seviyesinde bir fıtık görünüyor. klinik, şikayet ve muayene bulguları önemli

7 Ağustos 2019 09:37